+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Časté dotazy k sítím proti hmyzu

Často se nás ptáte

Do jedné stránky jsme pro vás shrnuli odpovědi na nejčastější dotazy týkající se sítí proti hmyzu. Jednoduše tady najdete vše, co jste se o sítích proti hmyzu zatím nedozvěděli.

Existují sítě proti hmyzu do střešních oken?
Děláte sítě proti hmyzu na míru?
Musím síť na zimu sundávat a uklidit do sklepa?
Jak si můžu sám zaměřit střešní okno, abyste mi vyrobili síť.
Jak zjistím cenu sítě do střešního okna?
Budu moct větrat střešním oknem, když mi tam dáte síť?
Děláte magnetické sítě do dveří?
Máte řešení sítí proti hmyzu do dveří pro invalidy?
Musím vrtat do dveří při instalací sítě proti hmyzu?
Děláte sítě s průlezem pro psy? A vleze se mi tam kokršpaněl?
Potřebuji kvůli psovi pevnější síť do dveří.
Máte síť do dveří, která mi udrží kočku doma?
Zvládnu si namontovat síť proti hmyzu sám?
Zasíláte sítě na míru poštou?
Můžu si síť u vás nechat vyrobit a pak si ji vyzvednout sám?
Provádíte montáž sítě na místě?
Jak zaměřím síť proti hmyzu do okna?
Opravíte mi síť staršího typu?
Nemá posuvná síť škvíry?
Nainstalujete mi rolovací síť do původních otvorů po staré rolovací síti?
Jsem v pronájmu a nechci vrtat do oken. Máte síť do oken bez vrtání?
Jak moc brání sítě do dveří prostupu světla do interiéru?
Máte rám na síť se šířkou menší než 2 cm? Při zateplování domu nezbylo víc místa a klasická síť se nevejde.

Cenová nabídka zdarma!
Působíme ve městech Pardubice, Hradec Králové, Chrudim, Slaný, Kolín, Kutná Hora, Praha, Čáslav, Kladno a Přelouč.

Existují sítě proti hmyzu do střešních oken?

Ano. A dokonce je i velice často montujeme u našich zákazníků. Přečtěte si bližší informace o sítích proti hmyzu do střešních oken.

Děláte sítě proti hmyzu na míru?

Ano. Všechny naše sítě proti hmyzu jsou v podstatě na míru – i když máte typický rozměr okna. A víte proč? Protože si můžete vybrat třeba barvu rámu, kterou ještě nikdo nemá. Navíc velikostí oken, jejich typů a prostorů kolem nich je tolik, že sítě na míru jsou prostě nutností.

Musím síť na zimu sundávat a uklidit do sklepa?

Nemusíte. Síť proti hmyzu je totiž konstruovaná tak, aby vydržela slunce, vítr, déšť i mráz. Statečně odolává všem rozmarům počasí. Síti stačí, když ji čas od času setřete od prachu. Vydrží vám pak klidně i více než 15 let ve funkčním stavu.

Jak si můžu sám zaměřit střešní okno, abyste mi vyrobili síť?

Změřte ostění střešního okna. Potřebujeme totiž znát vnitřní rozměry špalety. Laicky řečeno – zajímá nás rozměr té „díry“, ve které je střešní okno umístěné – od vrchu dolů a zleva doprava. Zaměření se provádí z interiéru.

Změřte šířku a výšku ostění střešního okna

Jak zjistím cenu sítě do střešního okna?

Zašlete nám rozměry ostění daného střešního okna, požadovaný počet sítí a my vám zašleme předběžnou kalkulaci.

Budu moct větrat střešním oknem, když mi tam dáte síť?

Ano. I když vám na střešní okno dáme síť, budete moct bez problému větrat. Do střešního okna instalujeme vždy zatahovací (rolovací) síť, právě proto, abychom ponechali volný přístup k oknu a možnost větrání. Když budete potřebovat vyvětrat, jednoduše otevřete okno a síťku si zatáhnete.

Děláte magnetické sítě do dveří?

Jestli máte na mysli běžné sítě do dveří, které se zavírají na magnet, tak ano.

Pokud máte na mysli ty sítě, které jsou jako záclona a na krajích mají magnety, které se při průchodu rozpojí a zase spojí, tak ty bohužel v portfoliu nemáme. Nemají totiž tak dlouhou životnost, kterou chceme u našich výrobků garantovat. Jistou alternativou jsou plisé sítě, které však mají poněkud vyšší pořizovací cenu.

Máte řešení sítí proti hmyzu do dveří pro vozíčkáře – bezbariérové?

Ano. Existuje výborný japonský patent sítí do dveří s názvem NoBarrier. Jedná se o sofistikované řešení, které umožňuje všem vozíčkářům snadný vstup z exteriéru do interiéru a naopak. Plissé NoBarrier sítě fungují na principu záclony. Stačí jen poodhrnout stranou a můžete bez problému vjet dovnitř. A co je super – síť je v kazetě na pojezdu, kterou můžete na zimu z rámu vycvaknout a uschovat třeba do sklepa, takže vám nebude nijak překážet.

Musím vrtat do dveří při instalací sítě proti hmyzu?

Když chcete, aby dobře fungovaly, tak ano. Pevné uchycení vám totiž garantuje dlouhodobou funkčnost dveřní sítě. Lepení, magnety, ani suché zipy nemají takovou životnost jako vruty. Výhodou vrtání do rámu je to, že může být z jakéhokoliv materiálu, se vším si poradíme.

Děláte sítě s průlezem pro psy? A vleze se mi tam kokršpaněl?

Sítě s průlezem pro vaše čtyřnohé mazlíčky běžně děláme. Standardně děláme průlezy pro psy s výškou v kohoutku 30 cm. To znamená, že kokršpaněl běžného vzrůstu se do tohoto průlezu vleze. Velikost průlezu sítí je omezena, protože i síťové dveře mají určitou nosnost a pevnost. Příliš velký otvor by narušil jejich stabilitu i funkčnost.

Potřebuji kvůli psovi pevnější síť do dveří. Děláte je?

Vyrábíme i sítě se síťovinou PETSCREEN. Tato síťovina je odolná proti plácání psí tlapkou. Menším a středním psům vyrobíme do sítě průlez, větší mazlíčci si většinou říkají o „povolení vstupu“ právě bouchnutím do dveřní sítě. Proto víme, že budete potřebovat zesílenou síťovinu.

Máte síť do dveří, která mi udrží kočku doma?

Pro majitele domácích mazlíčků běžně vyrábíme sítě se zesílenou síťovinou – tzv. petscreen. Ale všichni známe kočky. Pokud kočka bude systematicky po síti skákat, věšet se na ni a šplhat po ní, tak síťka časem těm drápkům neodolá. Jednoduše řečeno, kočky berou pevnou síť jako super hračku. Lepší řešení je proto rolovací nebo pružná plisé síť, která bude kočce uhýbat a nebude se po ní dát dobře šplhat. Většinou to kočku přestane bavit a nechá síť být.

Zvládnu si namontovat síť proti hmyzu sám?

To záleží na typu sítě, oken, vaší zručnosti. Pevné sítě s háčky na okno zvládne každý kutil.

Rolovací, posuvné a plisé sítě už vyžadují zkušené montéry. Z praxe víme, že pro 90 % (i zkušených) lidí už na začátku vznikne problém se správnou volbou hmoždinek, pak může nastat problém s rámem okna, …

Zasíláte sítě na míru poštou?

Jak které sítě. Třeba typickou síť na ventilačku v paneláku o rozměrech 60 x 150 cm zasíláme v minimálním počtu 2. Jedna samotná síť je příliš křehká a přepravní služby se nechovají k balíčkům vždycky s tou největší péčí. Pokud budete chtít zaslat poštou větší množství sítí, už bude balíček pevnější a můžeme se nějak domluvit. Nejlepší varianta je přijet si pro sítě osobně.

Můžu si síť u vás nechat vyrobit a pak si ji vyzvednout sám?

Ano, to je ideální varianta vyzvednutí sítě. Pokud si věříte na zaměření, síť vám připravíme k vyzvednutí. A nebojte, i zaměření spolu nějak zvládneme. V případě potřeby vás budeme navigovat po telefonu. Stačí nás kontaktovat.

Provádíte montáž sítě na místě?

Samozřejmě ano. Zajistíme u vás jak zaměření, tak následnou montáž. Ovšem jen v dojezdu poboček – Přelouč, Kolín a Praha-Slaný.

Jak zaměřím síť proti hmyzu do okna?

Je to jednoduché. V první řadě si přichystejte tužku, papír a metr. Pak otevřete okno, do kterého plánujete síť proti hmyzu umístit. Měří se totiž rozměry „uvnitř“ okna. Musíte změřit přesnou výšku a šířku otevřeného okna + šířku venkovního rámu kvůli velikosti háčků.

Změřte šířku venkovního rámu okna

Změřte výšku a šířku rámu otevřeného okna

Opravíte mi síť staršího typu?

Sítě servisujeme zcela běžně. Na většinu typů sítí máme náhradní díly. Většinou to chodí tak, že k nám poškozenou síť přivezete, my se na ni podíváme, zhodnotíme ji a domluvíme se s vámi na dalším postupu.

Nemá posuvná síť škvíry?

Nemá. Dotěsnění sítě ve spodní a boční části se provádí pomocí kartáčků, které se lepí na posuvné křídlo. Takže než by moucha našla nějakou schůdnou škvíru v síti, tak vám dřív prolétne za zády.

Navrtáte mi rolovací síť do původních otvorů?

To záleží na typu a rozměrech původní a nové rolovací sítě. Vše se dá individuálně domluvit. Stačí nás kontaktovat.

Jsem v pronájmu a nechci vrtat do oken. Máte síť do oken bez vrtání?

Ano. Je to typ pevných sítí, které se na okenní rám uchycují pomocí háčků.

Jak moc brání sítě do dveří prostupu světla do interiéru?

Minimálně. V létě to skoro nezaznamenáte a v zimě budete mít síť sundanou.

Jde spíš o „viditelnost“ sítě na okně. Šedá síťovina je víc vidět zevnitř ven, méně viditelná je pak zvenku dovnitř. Kdežto u černé síťoviny je to naopak – nejde vidět zevnitř ven, protože pohltí světlo a zvenku vypadá jako tmavé okno. Existuje také síťovina z ušlechtilého silonu, jenž má ultratenká vlákna, tudíž je i méně viditelná. Její cena je ovšem až 3x vyšší než u klasických sítí do okna.

Máte rám na síť se šířkou menší než 2 cm? Při zateplování domu nezbylo víc místa a klasická síť se nevejde.

Ano. Jedná se sice o individuální řešení, ale i když nemáte u okna moc místa, vždycky nějaké řešení najdeme.

Stále jste nenašli odpověď na svou otázku? Tak nám napište a my se ozveme.

Zdarma pro vás zpracujeme nabídku, nebo představíme všechny dostupné produkty. Ozveme se vám zpět obratem, nejpozději následující pracovní den. Vaše kontakty nikomu třetímu nepředáme.

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Inspirujte se v naší fotogalerii plné sítí proti hmyzu

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.