+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

O firmě

Dopos Přelouč s.r.o.

Nejen okna …
… ano, to přesně vyjadřuje zaměření firmy DOPOS Přelouč a nejlépe vystihuje oblasti její činnosti.
Firma DOPOS má ve svém portfoliu okna. Okna kvalitní, tuzemské výroby, se všemi aspekty špičkových výrobků.
Ale proč nejen okna …? Protože obchodníci z DOPOSu vám poradí s výběrem profilů, skel i příslušenství a vnesou světlo do nejširšího sortimentu stínící techniky a designových okenních doplňků v ČR. Firma se postará kompletně o celou dodávku.
Firma DOPOS má ve svém portfoliu sítě proti hmyzu, žaluzie, rolety a parapety. Je výrobcem a prodejcem těchto doplňků k okenním a dveřním otvorovým výplním. Sortiment stínící techniky je komplexní a zahrnuje venkovní a vnitřní žaluzie a rolety, dále sítě proti hmyzu do oken i do dveří a v neposlední řadě venkovní a vnitřní parapety.
A nejen to! Specifické místo v nabídce DOPOSu mají produkty určené pro moderní stínění. Jedná se o designově, esteticky a také funkčně propracované špičkové a exkluzivní rolety a žaluzie.
Firma DOPOS působí po celé České republice a abychom byli vám, našim zákazníkům blíže, budujeme průběžně síť obchodních zastoupení a poboček. V současné době nás naleznete ve městech Slaný, Kolín a také v domovském městě společnosti, kterým je Přelouč.

Z historie společnosti

Počátky společnosti DOPOS Přelouč s.r.o. se datují do roku 1994, kdy nynější jednatelé společnosti začali při zaměstnání jako fyzické osoby vyrábět sítě proti hmyzu. V roce 2001 byla založena společnost s ručením omezeným a přibyli první zaměstnanci. Záběr společnosti se rychle zvětšoval, což vedlo v roce 2005 k zakoupení výrobního areálu. To umožnilo postupně rozšířit sortiment o výrobu okenních parapetů a zejména stínící techniky – interiérových a exteriérových žaluzií. Společnost se orientovala zpočátku převážně na velkoobchod, v roce 2011 však byla vystavěna nová vzorkovna s plochou 150 m2 a vzniklo maloobchodní oddělení. V souvislosti s tímto krokem byla nabídka výrobků rozšířena o dodávky otvorových výplní – oken a dveří, plissé rolet a špičkové stínící techniky, zejména rakouské značky LEHA, která je orientovaná na technicky dokonalé výrobky vysokého standardu. V současné době tak firma DOPOS Přelouč s.r.o. nabízí ucelený sortiment cenově výhodných i exkluzivních výrobků stínící techniky, plastových, dřevěných i hliníkových oken a veškerého příslušenství k nim.

Pevné spojení rámu

Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

 

 

 

Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

Rámy vyrobené dílcovou metodou

Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

Bezbariérové provedení

Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

Hliníková okna Oknotherm lícování

Lícování oken v detailu

Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

 

Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

Velkoformátová skla

Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

 

Okna Oknotherm během zimy

Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

Kvalitní podkladový profil

Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

 

 

Technicky sražená hrana

Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

 

 

Plastové profily třídy A mají silnější stěny

Plastové profily třídy A mají silnější stěny

Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

Plastové profily nejvyšší třídy A

Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

 

Hliníkové opláštění

Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

Trojité těsnění

Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

> 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

> 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

 

 

Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.