+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Našli jsme žaluzie s vlastnostmi rolety. Seznamte se!

Plissé, těší mě

Plisé je pro některé roleta, pro některé žaluzie. Ať už ji budete nazývat jakkoliv, vždycky pro ni bude platit jeden společný jmenovatel – dokonalé interiérové stínění. Plisé je totiž roleta, kterou můžete zatáhnout zespodu, seshora i zprostředka. Hodí se do všech oken (ano, i do těch střešních, atypických a arkýřových) a dveří. Na první pohled se vám bude zdát, že jsou vyrobené z papíru, ale nenechte se klamat – jedná se o velice odolnou a pevnou látku.

Plisé žaluzie

Díky důmyslnému systému uchycení zastíníte jen tu část okna, kterou vám dovnitř svítí slunce… nebo kterou se vám do domu dívá zvědavá sousedka. Plissé totiž zatáhnete zespoda, seshora, nebo ji roztáhnete vprostřed okna.

Milujeme plisé rolety, protože…

 • máte na výběr z desítek dekorů a odstínů barev, takže je perfektně sladíte s jakýmkoliv interiérem
 • si je můžete nechat na přání zhotovit ze dvou různých látek, dekor si pak vyberete podle aktuální nálady či potřeby
 • stíní nebo vytváří soukromí i „zespodu“, takže vrškem okna vám může svítit sluníčko, ale zvědavým sousedkám šmírování skončilo
 • se jednoduše ovládají – zvládnou to junioři i senioři.
 • jdou instalovat i bez vrtání – budete mít krásné nové žaluzie, ale nebudete muset uklízet nepořádek z vrtání

Dvoudekorové plissé žaluzie jsou k vidění v našem showroomu, kde si můžete zároveň vyzkoušet, jak to vlastně funguje.

Další trendy stínění – žaluzie Den a noc

Žaluzie Den a noc funkčně i esteticky nahradí záclony a závěsy. Stejně jako plissé vám zajistí doma pocit naprostého soukromí. Kombinují výhody žaluzií a rolet – z jedněch si berou krásu, z druhých praktičnost. Vyrobíme vám je na míru – jak pro malá okna, tak pro rozměrné prosklené stěny.

Žaluzie Den a noc využijete je jak na malá okna, tak pro rozměrné prosklené stěny. A hodí se skvěle i do koupelny, protože jsou vyrobené z vodě odolné textilie.

Žaluzie Den a noc využijete jak na malá okna, tak pro rozměrné prosklené stěny. A hodí se skvěle i do koupelny, protože jsou vyrobené z vodě odolné textilie.

Obrovská variabilita: plisé zastíní prakticky každé okno

Plisé žaluzie se hodí na každý typ okna i dveří. Dáte je na mini záchodové okýnko i velké francouzské okno. Perfektně padnou také na střešní okna, balkonové dveře nebo na okna zimních zahrad… jednoduše všude tam, kde jsou potřeba.

 • minimální šířka: 120 mm
 • maximální šířka: 2300 mm
 • Uvedené hodnoty jsou mezní a liší se dle typu plissé žaluzií

Nabídka barev a dekorů předčí vaše očekávání

Z tak široké palety barev se vám zatočí hlava. Určitě si vyberete barevný odstín přesně podle vašich preferencí.

A to není zdaleka vše! Vzorník barev je nejlepší vidět na vlastní oči, proto neváhejte a přijeďte do naší vzorkovny, kde vám ukážeme nejen barevné možnosti, ale předvedeme vám také funkčnost plisé rolet.

Kromě barev můžete vybrat i různou funkčnost látky

 • propustnost světla podle přání – jedna látka zatemní okno tak, že ani prudké východní slunce nebude mít šanci vás vzbudit, jiná vpustí světla více
 • látka s napařovanou hliníkovou vrstvou, která eliminuje sílu tepelného záření, takže v létě ušetříte za klimatizaci
 • látka s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla

Pestrá barva plissé žaluzií společně s nízkou propustností světla vytvoří v místnosti příjemný pocit soukromí.

Máme malé dítě a dvě kočky, takže jsme hledali rolety, které by nás neopustily po půl roce užívání. Plisé rolety dokonale splnily všechny naše požadavky – odolné, krásné a lehce omyvatelné.

Tomáš B.

Kolín

Perfektně se hodí i do kanceláře

Plissé žaluzie jsou ideálním stíněním i do kanceláří. Nabízí mnohočetné možnosti ovládání a hodí se do velkých oken administrativních budov.  Zejména tam, kde zaměstnanci celý den vytvářejí hodnoty na počítačích, jsou plissé rolety moderní a vysoce funkční alternativou klasických vertikálních žaluzií. Vyhnete se tak nebo minimalizujete rušivé oslepení způsobené slunečním zářením do monitorů.

Dvě látky, dvě různé intenzity propustnosti světla, dvě barvy – to vše jen v jedné žaluzii. I takto se dá plissé žaluzie použít.

Na menších oknech to jde bez vrtání

Všechny pořádkumilovné paní domu a příliš zaměstnané pány domu potěší fakt, že plissé žaluzie se nemusí do oken vrtat, stačí je přilepit na lištu. Vše je čisté a rychlé.

Ukázky plissé v interiéru

Další skvělou volbou interiérového stínění, která vás nadchne svou funkčností, jsou žaluzie Den a noc. Pokud chcete dodat místnosti romantický ráz, podívejte se na římské rolety.

Římské rolety podtrhnou romantický vzhled interiéru.

Potřebujete taky tak dokonalé interiérové stínění? Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.