+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Žaluzie nebo rolety?

Přinášíme 3 tipy na krásné stínění, o kterém jste možná ani neslyšeli

Nejspíš to znáte. Přestěhovali jste se do nového bytu či domu. Možná jste se rozhodli modernizovat své staré bydlení a řešíte věčnou otázku: „žaluzie nebo rolety?“ Kolegyně z práce si nemůže vynachválit žaluzie, kamarád pěje ódy na zatemňovací rolety.  Podle čeho vybírat? Co teď okna nosí? Poradíme vám!

Plissé – moderní rolety i žaluzie

Když nevíte, jestli žaluzie nebo rolety, pořiďte si plissé. Na první pohled vypadá jak papírová žaluzie. Na druhý pohled vás omráčí kvalitní, pevná látka a kreativita tohoto zastínění. Díky důmyslnému uchycení můžete zastínit jen tu část okna, kterou právě potřebujete. Plisé můžete zatáhnout zespodu, seshora nebo klidně nechat uprostřed okna.

Plisé žaluzie

Takhle si můžete vyhrát s posunováním plisé. Nahoře, dole či uprostřed? Jak je libo.

Oceníte, že si u plisé můžete vybrat látky nejen mnoha barev a vzorů, ale také s různou prostupností světla. Pokud vám v parném létě celý den do oken svítí sluníčko, budete vděčni za látku s napařovanou hliníkovou vrstvou, která eliminuje sílu tepelného záření. Proč byste neušetřili za klimatizaci, když to jde! Další výhodou je samočistící schopnost rolet plisé. Čistí se tím, že je používáte. Geniální vlastnost!

Chcete plisé jednobarevné, barevné či se vzorem? Není problém. Vyrábí se na míru. Další najdete na https://www.dopos.cz/produkty/plise-rolety/. A víte, že plisované mohou být i sítě proti hmyzu?

Žaluzie den a noc – kombinace výhod žaluzií a rolet

Pokud toužíte po netradičním a elegantním řešení, zvolte žaluzie den a noc. Někdy se s nimi setkáte pod názvem ZEBRA. Vaši pozornost upoutají na první pohled. Intenzitu světla v místnosti regulujete překrýváním nebo naopak odkrýváním průhledných a poloprůhledných pásů na roletě.

Barevné žaluzie DEN NOC do obýváku

Žaluzie den a noc. Čím můžou být? Přes den průhledné žaluzie, večer zatemňující rolety. Je libo zelené, červené, modré…?

Ovládání je stejně jednoduché, jako u většiny žaluzií, tahem řetízku. Oproti klasickým žaluziím mají jednu obrovskou výhodu. Jsou téměř bezúdržbové. Používejte je a samy se zbaví prachu. Chcete žaluzie den a noc i do koupelny? Není problém. Jsou vyrobené z voděodolné textilie.

Další ukázky a informace o žaluziích Den a Noc na míru.

Žaluzie Kreativ – hrátky s barvou

Žaluzie Kreativ  jsou vlastně klasické, časem prověřené lamelové žaluzie. Každý je zná. Dobře se ovládají a na oknech je vídáme nejčastěji. Vsaďte se ale, že jakmile si pořídíte žaluzie Kreativ, nejčastější větu, kterou uslyšíte bude: “Jé, to vypadá pěkně, to jsem ani nevěděla, že existuje“. Žaluzie Kreativ totiž hrají všemi barvami. Střídají různé odstíny jedné barvy, kombinují tmavou se světlou. Jak si řeknete, tak to bude. Fantazii se meze nekladou.

Tříbarevné horizontální žaluzie Kreativ D02 v obývacím pokoji

Vyhrajte si s vícebarevnými kombinacemi. Slaďte barvy podle zařízení interiéru. Žaluzie Kreativ vám to umožní.

Sami si navrhněte barvy, kterými dokreslíte každou místnost podle jejího charakteru. Hodí se vám spíše decentní vzor? Nebo rádi experimentujete a uděláte si v okně šachovnici z růžové a červené? Je to na vás.

Další inspiraci a desítky barevných kombinací najdete na  https://www.dopos.cz/produkty/zaluzie-kreativ/

Nelíbila se vám ani jedna moderní varianta? Vyberte si osvědčenou klasiku. Hliníkové, horizontální žaluzie nebo látkové rolety vás před nechtěnými zraky i slunečními paprsky ochrání stejně dobře.

Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.