+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Žaluzie nebo rolety?

Přinášíme 3 tipy na krásné stínění, o kterém jste možná ani neslyšeli

Nejspíš to znáte. Přestěhovali jste se do nového bytu či domu. Možná jste se rozhodli modernizovat své staré bydlení a řešíte věčnou otázku: „žaluzie nebo rolety?“ Kolegyně z práce si nemůže vynachválit žaluzie, kamarád pěje ódy na zatemňovací rolety.  Podle čeho vybírat? Co teď okna nosí? Poradíme vám!

Plissé – moderní rolety i žaluzie

Když nevíte, jestli žaluzie nebo rolety, pořiďte si plissé. Na první pohled vypadá jak papírová žaluzie. Na druhý pohled vás omráčí kvalitní, pevná látka a kreativita tohoto zastínění. Díky důmyslnému uchycení můžete zastínit jen tu část okna, kterou právě potřebujete. Plisé můžete zatáhnout zespodu, seshora nebo klidně nechat uprostřed okna.

Plisé žaluzie

Takhle si můžete vyhrát s posunováním plisé. Nahoře, dole či uprostřed? Jak je libo.

Oceníte, že si u plisé můžete vybrat látky nejen mnoha barev a vzorů, ale také s různou prostupností světla. Pokud vám v parném létě celý den do oken svítí sluníčko, budete vděčni za látku s napařovanou hliníkovou vrstvou, která eliminuje sílu tepelného záření. Proč byste neušetřili za klimatizaci, když to jde! Další výhodou je samočistící schopnost rolet plisé. Čistí se tím, že je používáte. Geniální vlastnost!

Chcete plisé jednobarevné, barevné či se vzorem? Není problém. Vyrábí se na míru. Další najdete na https://www.dopos.cz/produkty/plise-rolety/. A víte, že plisované mohou být i sítě proti hmyzu?

Žaluzie den a noc – kombinace výhod žaluzií a rolet

Pokud toužíte po netradičním a elegantním řešení, zvolte žaluzie den a noc. Někdy se s nimi setkáte pod názvem ZEBRA. Vaši pozornost upoutají na první pohled. Intenzitu světla v místnosti regulujete překrýváním nebo naopak odkrýváním průhledných a poloprůhledných pásů na roletě.

Barevné žaluzie DEN NOC do obýváku

Žaluzie den a noc. Čím můžou být? Přes den průhledné žaluzie, večer zatemňující rolety. Je libo zelené, červené, modré…?

Ovládání je stejně jednoduché, jako u většiny žaluzií, tahem řetízku. Oproti klasickým žaluziím mají jednu obrovskou výhodu. Jsou téměř bezúdržbové. Používejte je a samy se zbaví prachu. Chcete žaluzie den a noc i do koupelny? Není problém. Jsou vyrobené z voděodolné textilie.

Další ukázky a informace o žaluziích Den a Noc na míru.

Žaluzie Kreativ – hrátky s barvou

Žaluzie Kreativ  jsou vlastně klasické, časem prověřené lamelové žaluzie. Každý je zná. Dobře se ovládají a na oknech je vídáme nejčastěji. Vsaďte se ale, že jakmile si pořídíte žaluzie Kreativ, nejčastější větu, kterou uslyšíte bude: “Jé, to vypadá pěkně, to jsem ani nevěděla, že existuje“. Žaluzie Kreativ totiž hrají všemi barvami. Střídají různé odstíny jedné barvy, kombinují tmavou se světlou. Jak si řeknete, tak to bude. Fantazii se meze nekladou.

Tříbarevné horizontální žaluzie Kreativ D02 v obývacím pokoji

Vyhrajte si s vícebarevnými kombinacemi. Slaďte barvy podle zařízení interiéru. Žaluzie Kreativ vám to umožní.

Sami si navrhněte barvy, kterými dokreslíte každou místnost podle jejího charakteru. Hodí se vám spíše decentní vzor? Nebo rádi experimentujete a uděláte si v okně šachovnici z růžové a červené? Je to na vás.

Další inspiraci a desítky barevných kombinací najdete na  https://www.dopos.cz/produkty/zaluzie-kreativ/

Nelíbila se vám ani jedna moderní varianta? Vyberte si osvědčenou klasiku. Hliníkové, horizontální žaluzie nebo látkové rolety vás před nechtěnými zraky i slunečními paprsky ochrání stejně dobře.

Zadejte nám nezávaznou poptávku

    (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

    Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

    Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů