Pobočka Přelouč má v pátek 29.9. zavřeno. Děkujeme za pochopení.

+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Venkovní žaluzie pro pardubickou Vinici

Jak jsme instalovali 170 žaluzií

Bylo nebylo, žili nežili… tak nějak začínají ty nejlepší pohádky z celého světa. My pro vás ale máme skutečný příběh z pardubické Vinice. Psal se rok 2008 a my jsme se pustili do fakt velké zakázky – dodali a instalovali jsme venkovní žaluzie pro celé administrativní centrum Vinice nedaleko centra Pardubic.

 

Venkovní žaluzie pro areál Vinice Pardubice

 

Na celou budovu jsme instalovali venkovní žaluzie Cetta 65 s vedením lankem. Celkem jich bylo 170 ks v úctyhodném rozměru 3700 mm x 2910 mm ve stříbrné barvě. I když mělo vedení na výběr z více jak 250 barev, zvolilo… světe, div se, klasiku v podobě stříbrné. Proč? Je trendy, neulpívají na ní nečistoty, skvěle odráží sluneční paprsky a jak říkají designéři – je prostě sexy.

Na začátku to ale tak krásně nevypadalo. Když jsme ke stavbě přišli my, čekalo nás práce jak na kostele. Občas by jeden brečel, když vidí, co ho čeká za dřinu. Pro nás to ale byla výzva, kterou jsme s radostí přijali.

Většinu žaluzií jsme instalovali na hliníkovou prosklenou fasádu. Naštěstí projektant se žaluziemi počítal a my nemuseli vrtat do skla. Nakonec jsme žaluzie jsme napojili na inteligentní systém, který řídí celý dům. V naší branži se tomu říká MAR (měření a regulace domu). Pro běžné rodinné domky používáme systémy Somfy.

Dílo se nám zdařilo se vším všudy a tak už jen jednou za čas přijedeme na obhlídku a případný servis. A jak žaluzie v přízemí servisujeme? Inu, nezbývá, než nasednout do lodičky a vyplout.

Uplynulo deset let od instalace a AC Vinice se stále pyšní kvalitními a funkčními hliníkovými žaluziemi… i když je pod okny jezírko.

Uvažujete také o venkovních žaluziích? Nebo roletách? Položte si otázky, jako

 • Chcete místnost úplně zatemnit?
 • Chcete plynule regulovat světlo?
 • Fouká u vás často silný či nárazový vítr?
 • Máte okna v přízemí hned u chodníku nebo silnice?
 • Budete žaluzie / rolety vytahovat několikrát za den?

Další otázky a doporučení najdete v článku jak vybrat žaluzie nebo rolety. Nebo se podívejte na nejnovější typy venkovních žaluzií pro rodinné domky.

Chcete pro sebe také venkovní žaluzie? Napište nám

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů