Pobočka Přelouč má v pátek 29.9. zavřeno. Děkujeme za pochopení.

+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Rolety na pergoly a terasy

Venkovní rolety prodlouží sezónu užívání pergoly až o 2 měsíce

Venkovní rolety jsou čím dál častěji využívané také jako efektivní stínění u Čechů tolik oblíbených zahradních altánů, pergol i zimních zahrad. Na výběr máte ze dvou variant – klasickou hliníkovou venkovní roletu nebo praktickou (ale dražší) screenovou roletu.

 • U venkovních rolet na pergole je potřeba počítat s tím, že při silnějších poryvech větru je lepší ji vytáhnout. Pokud za nimi není okno, nemají se o co „opřít“ a nečekaný náraz větru je může poničit.
 • Screenové rolety jsou proti větru odolnější. Není to jednolitý pancíř, ale perforovaná látka, kterou vítr částečně projde. Proto jí nevadí ani silnější poryvy větru.

Ukázka screenových rolet na pergole - chrání proti slunci a částečně i proti větru.

Ukázka screenových rolet na pergole – chrání proti slunci a částečně i proti větru.

Screenové venkovní rolety na pergoly – když chcete mít kontakt s okolím

Nechcete se po stažení rolet uvnitř pergoly cítit jako v bunkru? V tom případě jsou pro vás screenové rolety jako dělané. Revoluční technická tkanina složená ze skelného vlákna, PVC a polyesteru vám uvnitř pergoly zajistí ochranu proti slunci, částečně proti větru i chladu. Zároveň vám ale zabezpečí přirozené světlo.

Oproti klasickým venkovním roletám mají ještě jednu velkou výhodu – zajistí vám stín bez ztráty výhledu do exteriéru, a zároveň zamezí zvědavcům zkoumat obsah vašich talířů. Ale pozor! Jen do doby, než uvnitř rozsvítíte. Pak vy nevidíte ven, ale ostatní vidí dovnitř.

Maximální šířka screenové rolety je 6 metrů, maximální výška 4 metry – zastíní tak bez problému i opravdu velkou pergolu.

Screenová roleta vedená lankem

Screenová roleta vedená lankem

Prohlédněte si další fotografie

 

 • Screenové rolety mají skvělé tepelně izolační vlastnosti – látka je navržena tak, aby odrážela 80 – 85 % tepla a vytvořila uvnitř pergoly příjemné klima
 • Látka je vždy napnutá, ani při prudkém zahřátí v letních měsících nemění svůj tvar
 • Jemná perforace látky ji dělá odolnou proti větru

Screenovou roletu nabízíme v několika provedeních

 • s kazetou, kdy se látka při vytažení schová do kazety – látka je dobře chráněná před nečistotami i nepříznivými vlivy počasí; podobně fungují i kazetové markýzy, které instalujeme na terasy
 • bez kazety, kdy látka není chráněna – varianta vhodná pro umístění pod stříšku pergoly, podobně fungují i výsuvné markýzy, které instalujeme na balkony
 • s vodicí lištou (ZIP systém) – umožní zastínění pergoly bez mezer a je více odolná proti silnému větru
 • s vodicími lanky – látka rolety je při stahování vedená bočními lanky (zajišťuje plynulý chod rolety i stálé napnutí látky)

Na pergoly doporučujeme zvolit variantu se ZIP systémem. Tam, kde je roleta vystavena silnějším nárazům větru, je toto řešení bezpečné. Sice je to nákladnější, ale nehrozí její poškození v důsledku působení nepříznivých povětrnostních podmínek.

ZIP systém zajistí pevnost a napnutí látky i při silném větru

Hliníkové venkovní rolety na pergoly a terasy

Klasické rolety, které se dávají na okna dobré slouží i na pergolách. Roleta může vytvořit i „zeď“, která neprofoukne, kompletně skryje před zraky lidí a nebo taky pomůže terasu / pergolu zazimovat. Rolety se také hodí, když máte pergolu samostatně stojící třeba na zahradě a chcete tam nechat vybavení na zimu, nebo si vytvořit grilovací / kuchyňské zázemí.

Venkovní rolety pro zahradní domek

Venkovní rolety pro zahradní domek

Venkovní roleta pro zahradní domek i pergolu

Venkovní roleta pro zahradní domek i pergolu

 

 

Ovládání venkovních rolet

 • Ruční ovládání – venkovní rolety konkrétně u pergol se nejčastěji ovládají pomocí kliky. Velikost rolet je obvykle menší, takže jsou lehké a jejich vytažení (případně zatažení) zvládne i malé dítě.
 • Elektrické ovládání – jedná se o komfortní a jednoduché ovládání. Pokud máte v pergole zavedenou elektriku, dáme vám dovnitř nástěnné ovladače. Případně můžeme všechny rolety napojit na chytrý systém Somfy, kdy vám bude stačit mít u sebe váš smartphone nebo tablet s příslušnou aplikací a vše budete ovládat jedním prstem ruky.

U screenových rolet na pergolu doporučujeme ve všech případech zvolit elektrické ovládání, v ideálním případě doplněné o větrné čidlo či sluneční senzor. Díky tomu budete vy i rolety chráněny před silným větrem i ostrými slunečními paprsky. Elektrické ovládání rolet zajišťujeme řídícím systémem Somfy TaHoma

Barevné varianty venkovních rolet

U venkovních pergol se volí praktické tmavší odstíny barev. Například šedá, černá či tmavě hnědá. Proč? Z jednoho prostého důvodu – nejdou na nich tolik vidět ulpívající nečistoty. V nabídce však naleznete i světlé odstíny barev. Paleta barev je bohatá, takže svou roletu v pohodě sladíte jak s fasádou, tak s rázem vaší zahrady.

Toto je jen malá ukázka barevných možností screenových rolet

Barevné varianty screenových rolet na pergolu

Barevné varianty screenových rolet na pergolu

Nezapomínejte, že monitor může barvy zkreslovat. Vždy je lepší vidět vše na vlastní oči. Proto se přijeďte podívat do našeho showroomu. Nejen, že látky uvidíte, ale můžete si je i osahat a poznat jejich kvalitu. Látky se od sebe liší také stupněm perforovanosti. 

Na pergoly máme i zastínění

Možná už máte dřevěnou pergolu nebo třeba zimní zahradu. Pokud ji potřebujete zatínit, máme pro vás různé varianty markýz a rolet, které se montují nad či pod střechu.

Inspirujte se v naší fotogalerii a vytvořte si na zahradě soukromou oázu klidu

Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů