+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Sítě proti hmyzu do francouzských oken

Sítě do francouzských (terasových) oken – efektivní ochrana proti hmyzu v interiéru

Vyrobíme vám síť proti hmyzu na jakékoliv okno, včetně toho francouzského. Nejčastěji dodáváme posuvné sítě, protože nezabírají místo, nechávají široký průchod a působí elegantním dojmem. Umíme i sítě v bezbariérovém provedení (plissé), rolovací i klasické otevírací, i s průchodem pro psy a kočky.

Sítě jsou ze silné síťoviny vyztužené skelnými vlákny a vydrží běžně 15 let. S výběrem vhodného typu sítě vám rádi pomůžeme.

Posuvné sítě na velkých francouzských oknech vypadají prostě skvěle

Posuvné sítě na velkých terasových (francouzských) oknech vypadají prostě skvěle

Posuvná síť – ideální řešení pro francouzská (terasová) okna

Věřte tomu, že posuvná síť je pro terasové okno to pravé ořechové. Kromě našich spokojených zákazníků se na tom shodly i maminky na portálu eMimino. Neuberete si ani centimetr místa z terasového či balkonového prostoru. Tento typ sítě splňuje požadavky i opravdu náročných zákazníků. Posuvná síť je elegantní řešení, které francouzským oknům prostě sluší.

Integrovaná kolečka v rámu sítě zajišťují při manipulaci hladký a tichý chod. Zejména děti budou nadšené, protože je do hlavy nepraští síť vracející se díky pružinovému systému zpět do rámu. Rámy posuvných sítí jsou zavěšeny pomocí vozíků s kuličkovými ložisky na pojezdové kolejnici a jejich spodní část je vedena ve vodicí liště s těsněním. To umožňuje lehké a nehlučné odsunutí sítě do boku.

Manipulai s posuvnou sítí zvládnou i malé děti. Navíc vám síť neubere nic z místa na balkoně či terase.

Manipulaci s posuvnou sítí zvládnou i malé děti. Navíc vám síť neubere ani píď z místa na balkoně či terase.

Plissé síťě – elegance každým coulem

Pohodlný bezbariérový přístup a elegantní ochranu proti hmyzu zajišťují plisované sítě. Vyrábějí se buď se spodní vodicí lištou nebo jako bezprahové – tzv. NoBarrier, což je řešení sítí do dveří pro lidi na invalidním vozíku. Plissé sítě si pochvalují také majitelé koček. Na klasické pevné sítě totiž kočky rády šplhají a hrají si “s nimi”. Ovšem plissé sítě kočky moc nebaví, protože skládaná látka jim uhýbá. V podstatě jsou něco jako záclona. Ovšem díky skelným a kevlarovým vláknům jsou vysoce odolné.

I vodicí lišty jsou pevné. Můžete s ní jezdit sem a tam a tam a sem každý den po celý rok… a určitě to přestane dřív bavit vás, než by povolila vodicí lišta. Díky japonskému patentu jsou maximálně odolné i při vysoké frekvenci užívání. Za svou dlouhou životnost vděčí právě tomu, že nemají žádný napínací mechanismus.

Elegantní a funkční řešení sítě do francouzského okna - posuvná síť

Elegantní a funkční řešení sítě do francouzského okna – plisé síť

Rolovací sítě – když není místa nazbyt

Tento typ sítí není častým řešením, ale když už si myslíte, že žádnou síť na své francouzské okno nedostanete, zachrání vás právě rolovací sítě. Častěji se volí jako sítě do oken, kdy umožní obyvatelům bytu snadný přístup k vnějším parapetům (praktické využití například při zalévání květin). K rolovacím sítím vám určitě doporučujeme pořídit i elektrické ovládání. Je to zásadní usnadnění manipulace se sítí, protože jinak se budete při každém vstupu na balkon ohýbat k zemi a síť vytahovat a zase zatahovat.

Rolovací síť proti hmyzu na francouzském okně

Rolovací síť proti hmyzu na terasovém (francouzském) okně

Klasické otevírací sítě – když potřebujete funkční síť za výbornou cenu

Otevírací síť proti hmyzu je nejčastější a zároveň nejekonomičtější řešení. Do užších terasových (francouzských) oken se dá bez problému použít, ale už to nevypadá tak dobře, jako třeba plisé nebo posuvná síť. Její výhodou je, že ji snadno otevřete třeba loktem, když nesete tác s jídlem či pitím. Navíc se po vašem průchodu díky pružinám sama zavře. A pokud máte domácí mazlíčky, můžete jim nechat udělat do sítě průlez.

Klasická otevírací síť je spolehlivá a ekonomická varianta, která vyhovuje i nejmenším členům rodiny – snadno se jim otevírá i zavírá

Sítě DOPOS vydrží léta

Vyrábíme, dodáváme a montujeme všechny typy dveřních sítí proti hmyzu. Zajistěte si dokonalou ochranu vašeho bydlení před hmyzem. Ať už máte lodžii, terasu nebo balkon, v létě máte tyto dveře otevřené téměř non-stop. Nabízíme vám vysoce kvalitní a spolehlivé síťové dveře, které jsou prakticky bezúdržbové a vydrží bez problémů 15 let.

Při jejich výrobě používáme kvalitní hliníkové profily a pevnou síťovinu vyztuženou skelnými vlákny. Nestane se vám, že by se síťovina rozpadala nebo že by ji “prožral” drobný hmyz. Naše sítě slouží spolehlivě dlouhá léta i v hájenkách nebo lesních chatách.

Načerpejte inspiraci pro řešení sítí proti hmyzu u terasových (francouzských) oken

Potřebujete novou síť do francouzského okna? Kontaktujte nás a my vám ji vyrobíme na míru

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.