+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Sítě proti hmyzu do plastových oken

Do plastových oken můžete dát jakoukoliv síť proti hmyzu od Doposu

Plastová okna nejsou z pohledu instalace sítí nijak výjimečná. Při výběru typu sítě si spíš položte otázky typu:

 • potřebuji se dostat často na parapet?
 • budu síť často otevírat?
 • kolik mám kolem okna prostoru? Mám síť kam odsunout?
 • nepotřebuji bezbariérový průchod?
 • chci síť nechat na okně i mimo hmyzí sezonu?

Univerzální plisé sítě – design a praktičnost

Skládané sítě proti hmyzu neboli plisé mají tu výhodu, že jimi lze vybavit i extrémně velké okenní otvory. Do dveří se většinou instalují jako vertikální síť, aby stačilo odsunout síť kousek do boku a projít. Na okna osazujeme spíše horizontální síť, aby se daly jednoduše zalévat kytky nebo podat něco skrze okno.

Plisé sítě do dveří

Plissé sítě jsou velmi pevné díky skelným vláknům v síťovině a zároveň se lehce ovládají, protože nemusíte překonávat žádné pružiny. Zatažené navíc fungují jako záclona a dodávají pocit soukromí.

Síť se vyrábí v provedení se spodní vodící lištou (pro uchycení na dveřní rám) nebo jako bezprahová pro instalaci na ostění nebo do otevřeného otvoru.

Vodicí lišty jsou opatřeny těsnicím kartáčkem, aby se zabránilo proniknutí hmyzu odspodu. A nemusíte mít strach, že se brzy opotřebují. Můžete s ní jezdit sem a tam a tam a sem každičký den po celý rok… a určitě to přestane dřív bavit vás, než by povolila vodicí lišta. Plissé sítě jsou totiž vyráběné tak, aby byly maximálně odolné i při opravdu vysoké frekvenci užívání. Za svou dlouhou životnost vděčí právě tomu, že nemají žádný napínací mechanismus.

Ukázka plissé na plastových oknech a dveřích:

Pevné sítě – efektivní klasika

Důvody, proč je tato verze sítí do plastových oken tak oblíbená, jsou jednoduché. Jsou jimi pořizovací cena (ta na prvním místě) a pak univerzální využití. Nehledě na to, že se dají vyrobit již na rozměry okna od 20 x 20 cm. Pokud nepotřebujete zachovat přístup na venkovní parapet – třeba kvůli květinám nebo domácím mazlíčkům, je to efektivní volba, která bezpečně zanechá všechen hmyz venku. Pevné sítě můžete do plastových oken uchytit buď otočnou kličkou, nebo ji rovnou našroubovat do okenního rámu.

„My máme síť už 11 let a zatím na sobě nemá ani známku poškození. A to na ni každý den praží ranní ostré slunce, máme okna totiž okna na východ,“ dodává spokojená zákaznice společnosti Dopos Alena z Nového Města u Chlumce.

Posuvné sítě – trendy a funkční

Mnoho moderních rodinných domů dnes volí vstup na zahradu přes velká posuvná francouzská okna. A proto jsou tady posuvné sítě. Můžete je použít až na 3 či 4 metrová okna. Ovšem i tento typ sítě má své klady a zápory. Sice vám parádně vyřeší nedostatek prostoru před oknem (například v případě úzké terasy či verandy), ale zároveň potřebujete mít dostatek místa na straně, kam se síť bude odsouvat.

Posuvná síť

Integrovaná kolečka v rámu sítě zajišťují při manipulaci hladký a tichý chod. Ocení to zejména děti, pro které je tento typ otvírání mnohem snazší. Rámy těchto sítí se hodí do plastových i všech jiných typů oken – jsou zavěšeny pomocí vozíků s kuličkovými ložisky na pojezdové kolejnici a jejich spodní část je vedena ve vodicí liště s těsněním. To umožňuje lehké a nehlučné odsunutí sítě do boku. Kdo ji doma má, určitě nám dá za pravdu, že jim slouží dlouhodobě a zcela bez problému.

Rolovací sítě – jednoduchá manipulace

Rolovací sítě mají stejně jako pevné sítě do oken všestranné použití. Hodí se do všech typů dveří a oken, včetně těch střešních. Umožňují snadný přístup k vnějším parapetům. Takže pokud máte na okně hodně květin, stačí síťku trochu povytáhnout a můžete je zvesela zalívat. Toto řešení často volí hospodyňky ve vyšších patrech panelových domů, které chtějí mít ozdobené parapety květinami, ale s pevnou sítí by neměli možnost o ně pečovat.

K navíjení sítě slouží speciální pružinová hřídel uložená v hliníkovém boxu. Ten může být umístěn buď vertikálně či horizontálně. Elektrické ovládání (to doporučujeme vzhledem k jednoduchosti následné manipulace se sítí) zvládne manipulovat až se 3000 mm šířky a až 3600 mm výšky sítě. Což už je opravdu velké okno.

A takto vypadají reálně instalované sítě proti hmyzu v plastovém okně

Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.