+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Sítě proti hmyzu do plastových oken

Do plastových oken můžete dát jakoukoliv síť proti hmyzu od Doposu

Plastová okna nejsou z pohledu instalace sítí nijak výjimečná. Při výběru typu sítě si spíš položte otázky typu:

 • potřebuji se dostat často na parapet?
 • budu síť často otevírat?
 • kolik mám kolem okna prostoru? Mám síť kam odsunout?
 • nepotřebuji bezbariérový průchod?
 • chci síť nechat na okně i mimo hmyzí sezonu?

Univerzální plisé sítě – design a praktičnost

Skládané sítě proti hmyzu neboli plisé mají tu výhodu, že jimi lze vybavit i extrémně velké okenní otvory. Do dveří se většinou instalují jako vertikální síť, aby stačilo odsunout síť kousek do boku a projít. Na okna osazujeme spíše horizontální síť, aby se daly jednoduše zalévat kytky nebo podat něco skrze okno.

Plisé sítě do dveří

Plissé sítě jsou velmi pevné díky skelným vláknům v síťovině a zároveň se lehce ovládají, protože nemusíte překonávat žádné pružiny. Zatažené navíc fungují jako záclona a dodávají pocit soukromí.

Síť se vyrábí v provedení se spodní vodící lištou (pro uchycení na dveřní rám) nebo jako bezprahová pro instalaci na ostění nebo do otevřeného otvoru.

Vodicí lišty jsou opatřeny těsnicím kartáčkem, aby se zabránilo proniknutí hmyzu odspodu. A nemusíte mít strach, že se brzy opotřebují. Můžete s ní jezdit sem a tam a tam a sem každičký den po celý rok… a určitě to přestane dřív bavit vás, než by povolila vodicí lišta. Plissé sítě jsou totiž vyráběné tak, aby byly maximálně odolné i při opravdu vysoké frekvenci užívání. Za svou dlouhou životnost vděčí právě tomu, že nemají žádný napínací mechanismus.

Ukázka plissé na plastových oknech a dveřích:

Pevné sítě – efektivní klasika

Důvody, proč je tato verze sítí do plastových oken tak oblíbená, jsou jednoduché. Jsou jimi pořizovací cena (ta na prvním místě) a pak univerzální využití. Nehledě na to, že se dají vyrobit již na rozměry okna od 20 x 20 cm. Pokud nepotřebujete zachovat přístup na venkovní parapet – třeba kvůli květinám nebo domácím mazlíčkům, je to efektivní volba, která bezpečně zanechá všechen hmyz venku. Pevné sítě můžete do plastových oken uchytit buď otočnou kličkou, nebo ji rovnou našroubovat do okenního rámu.

„My máme síť už 11 let a zatím na sobě nemá ani známku poškození. A to na ni každý den praží ranní ostré slunce, máme okna totiž okna na východ,“ dodává spokojená zákaznice společnosti Dopos Alena z Nového Města u Chlumce.

Posuvné sítě – trendy a funkční

Mnoho moderních rodinných domů dnes volí vstup na zahradu přes velká posuvná francouzská okna. A proto jsou tady posuvné sítě. Můžete je použít až na 3 či 4 metrová okna. Ovšem i tento typ sítě má své klady a zápory. Sice vám parádně vyřeší nedostatek prostoru před oknem (například v případě úzké terasy či verandy), ale zároveň potřebujete mít dostatek místa na straně, kam se síť bude odsouvat.

Posuvná síť

Integrovaná kolečka v rámu sítě zajišťují při manipulaci hladký a tichý chod. Ocení to zejména děti, pro které je tento typ otvírání mnohem snazší. Rámy těchto sítí se hodí do plastových i všech jiných typů oken – jsou zavěšeny pomocí vozíků s kuličkovými ložisky na pojezdové kolejnici a jejich spodní část je vedena ve vodicí liště s těsněním. To umožňuje lehké a nehlučné odsunutí sítě do boku. Kdo ji doma má, určitě nám dá za pravdu, že jim slouží dlouhodobě a zcela bez problému.

Rolovací sítě – jednoduchá manipulace

Rolovací sítě mají stejně jako pevné sítě do oken všestranné použití. Hodí se do všech typů dveří a oken, včetně těch střešních. Umožňují snadný přístup k vnějším parapetům. Takže pokud máte na okně hodně květin, stačí síťku trochu povytáhnout a můžete je zvesela zalívat. Toto řešení často volí hospodyňky ve vyšších patrech panelových domů, které chtějí mít ozdobené parapety květinami, ale s pevnou sítí by neměli možnost o ně pečovat.

K navíjení sítě slouží speciální pružinová hřídel uložená v hliníkovém boxu. Ten může být umístěn buď vertikálně či horizontálně. Elektrické ovládání (to doporučujeme vzhledem k jednoduchosti následné manipulace se sítí) zvládne manipulovat až se 3000 mm šířky a až 3600 mm výšky sítě. Což už je opravdu velké okno.

A takto vypadají reálně instalované sítě proti hmyzu v plastovém okně

Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů