+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Sítě do balkonových dveří

Sítě do balkonových dveří – efektivní ochrana proti hmyzu v interiéru

Existuje několik typů sítí do balkonových dveří. Pokud si chcete správně vybrat, je potřeba si položit několik otázek.

  • Chcete síť, která mi bude spolehlivě sloužit třeba 15 let?
  • Potřebujete otvor pro domácího mazlíčka?
  • Chcete sladit rám sítě s rámy oken a fasádou?
  • Budete sítí procházet jednou za den nebo desetkrát do minuty?
  • Chcete bezprahové řešení balkonové sítě?

Podle těchto a mnoha dalších otázek vám pomůžeme vybrat vhodný typ sítě pro váš balkon. Někde totiž není dostatek místa na klasickou síťku na magnet, jinde zase potřebují sítě s průlezem pro domácí mazlíčky, někde je potřeba instalovat bezprahové řešení sítí NoBarrier. Vyrobíme síť na míru vašemu balkonu, fakt. Máme s jejich výrobou bohaté zkušenosti a k tomu tým profíků.

Posuvná balkonová síťka vyplněná šedou síťovinou.

Klasické otevírací sítě – když potřebujete funkční síť za výbornou cenu

Otevírací síť proti hmyzu je nejčastější a zároveň nejekonomičtější řešení. Síť otevřete třeba i loktem, když si na balkon nesete tác s jídlem nebo pití. Díky pružinám se síť po průchodu osoby sama zavírá. Takže i když máte malé děti, které chodí každou minutu sem a tam, síť se za nimi vždy zavře. A pokud máte domácí mazlíčky, můžete jim nechat udělat do sítě průlez.

Klasická otevírací síť je spolehlivá a ekonomická varianta, která vyhovuje i nejmenším členům rodiny – snadno se jim otevírá i zavírá

Posuvná síť vyřeší potíž s úzkým balkonem

Máte nádherné velké francouzské okno a za ním úzký balkon? Tak právě pro vás je posuvná síť to pravé ořechové. Neuberete si ani centimetr místa z balkonového prostoru. Tento typ sítě splňuje požadavky i opravdu náročných zákazníků. Posuvná síť je elegantní řešení, které francouzským oknům prostě a jednoduše sluší.

Integrovaná kolečka v rámu sítě zajišťují při manipulaci hladký a tichý chod. Zejména děti budou nadšené, protože je do hlavy nepraští síť vracející se díky pružinovému systému zpět do rámu. Rámy posuvných sítí jsou zavěšeny pomocí vozíků s kuličkovými ložisky na pojezdové kolejnici a jejich spodní část je vedena ve vodicí liště s těsněním. To umožňuje lehké a nehlučné odsunutí sítě do boku.

Posuvnou síť můžete instalovat i k proskleným dveřím v chodbě. Už vám nebude vadit, že děti neustále nechávají otevřené hlavní vchodové dveře.

Plissé síťě – elegance každým coulem

Pohodlný bezbariérový přístup a elegantní ochranu proti hmyzu zajišťují plisované sítě. Vyrábějí se buď se spodní vodicí lištou nebo jako bezprahové – tzv. NoBarrier – řešení sítí do balkonových dveří pro lidi na invalidním vozíku. Plissé sítě si pochvalují také majitelé koček. Klasické pevné sítě totiž kočky systematicky ničí svým šplháním a zasekáváním drápků. Plissé sítě ale kočky moc nebaví, protože skládaná látka jim uhýbá. V podstatě jsou něco jako záclona. Ovšem díky skelným a kevlarovým vláknům vysoce odolná.

Balkonové plisé sítě jsou ideálním řešením i pro extrémně velké plochy oken či dveří.

I vodicí lišty jsou maximálně odolné. Můžete s ní jezdit sem a tam a tam a sem každý den po celý rok… a určitě to přestane dřív bavit vás, než by povolila vodicí lišta. Díky japonskému patentu jsou maximálně odolné i při vysoké frekvenci užívání. Za svou dlouhou životnost vděčí právě tomu, že nemají žádný napínací mechanismus.

Rolovací sítě – když není místa nazbyt

Když už si myslíte, že žádnou síť na balkonové dveře nedostanete, protože pro ni prostě není místo, zachrání vás právě rolovací sítě. Častěji se volí jako řešení do oken, kdy umožňují snadný přístup k vnějším parapetům. Doporučujeme vám zvolit k rolovacím sítím elektrické ovládání. Jinak byste se totiž při každém vstupu na balkon museli ohýbat k zemi a síť vytahovat a zase zatahovat.

Sítě DOPOS vydrží léta

Vyrábíme, dodáváme a montujeme všechny typy dveřních sítí proti hmyzu. Zajistěte si dokonalou ochranu vašeho bydlení před hmyzem. Ať už máte lodžii, terasu nebo balkon, v létě máte tyto dveře otevřené téměř non-stop. Nabízíme vám vysoce kvalitní a spolehlivé síťové dveře, které jsou prakticky bezúdržbové a vydrží bez problémů 15 let.

Při jejich výrobě používáme kvalitní hliníkové profily a pevnou síťovinu vyztuženou skelnými vlákny. Nestane se vám, že by se síťovina rozpadala nebo že by ji “prožral” drobný hmyz. Naše sítě slouží spolehlivě dlouhá léta i v hájenkách nebo lesních chatách.

Sítě otevírací | posuvné | rolovací plissé sítě | s průlezem pro psy

Načerpejte inspiraci pro řešení balkonových a terasových sítí