+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Sítě do balkonových dveří

Sítě do balkonových dveří – efektivní ochrana proti hmyzu v interiéru

Existuje několik typů sítí do balkonových dveří. Pokud si chcete správně vybrat, je potřeba si položit několik otázek.

  • Chcete síť, která mi bude spolehlivě sloužit třeba 15 let?
  • Potřebujete otvor pro domácího mazlíčka?
  • Chcete sladit rám sítě s rámy oken a fasádou?
  • Budete sítí procházet jednou za den nebo desetkrát do minuty?
  • Chcete bezprahové řešení balkonové sítě?

Podle těchto a mnoha dalších otázek vám pomůžeme vybrat vhodný typ sítě pro váš balkon. Někde totiž není dostatek místa na klasickou síťku na magnet, jinde zase potřebují sítě s průlezem pro domácí mazlíčky, někde je potřeba instalovat bezprahové řešení sítí NoBarrier. Vyrobíme síť na míru vašemu balkonu, fakt. Máme s jejich výrobou bohaté zkušenosti a k tomu tým profíků.

Posuvná balkonová síťka vyplněná šedou síťovinou.

Klasické otevírací sítě – když potřebujete funkční síť za výbornou cenu

Otevírací síť proti hmyzu je nejčastější a zároveň nejekonomičtější řešení. Síť otevřete třeba i loktem, když si na balkon nesete tác s jídlem nebo pití. Díky pružinám se síť po průchodu osoby sama zavírá. Takže i když máte malé děti, které chodí každou minutu sem a tam, síť se za nimi vždy zavře. A pokud máte domácí mazlíčky, můžete jim nechat udělat do sítě průlez.

Klasická otevírací síť je spolehlivá a ekonomická varianta, která vyhovuje i nejmenším členům rodiny – snadno se jim otevírá i zavírá

Posuvná síť vyřeší potíž s úzkým balkonem

Máte nádherné velké francouzské okno a za ním úzký balkon? Tak právě pro vás je posuvná síť to pravé ořechové. Neuberete si ani centimetr místa z balkonového prostoru. Tento typ sítě splňuje požadavky i opravdu náročných zákazníků. Posuvná síť je elegantní řešení, které francouzským oknům prostě a jednoduše sluší.

Integrovaná kolečka v rámu sítě zajišťují při manipulaci hladký a tichý chod. Zejména děti budou nadšené, protože je do hlavy nepraští síť vracející se díky pružinovému systému zpět do rámu. Rámy posuvných sítí jsou zavěšeny pomocí vozíků s kuličkovými ložisky na pojezdové kolejnici a jejich spodní část je vedena ve vodicí liště s těsněním. To umožňuje lehké a nehlučné odsunutí sítě do boku.

Posuvnou síť můžete instalovat i k proskleným dveřím v chodbě. Už vám nebude vadit, že děti neustále nechávají otevřené hlavní vchodové dveře.

Plissé síťě – elegance každým coulem

Pohodlný bezbariérový přístup a elegantní ochranu proti hmyzu zajišťují plisované sítě. Vyrábějí se buď se spodní vodicí lištou nebo jako bezprahové – tzv. NoBarrier – řešení sítí do balkonových dveří pro lidi na invalidním vozíku. Plissé sítě si pochvalují také majitelé koček. Klasické pevné sítě totiž kočky systematicky ničí svým šplháním a zasekáváním drápků. Plissé sítě ale kočky moc nebaví, protože skládaná látka jim uhýbá. V podstatě jsou něco jako záclona. Ovšem díky skelným a kevlarovým vláknům vysoce odolná.

Balkonové plisé sítě jsou ideálním řešením i pro extrémně velké plochy oken či dveří.

I vodicí lišty jsou maximálně odolné. Můžete s ní jezdit sem a tam a tam a sem každý den po celý rok… a určitě to přestane dřív bavit vás, než by povolila vodicí lišta. Díky japonskému patentu jsou maximálně odolné i při vysoké frekvenci užívání. Za svou dlouhou životnost vděčí právě tomu, že nemají žádný napínací mechanismus.

Rolovací sítě – když není místa nazbyt

Když už si myslíte, že žádnou síť na balkonové dveře nedostanete, protože pro ni prostě není místo, zachrání vás právě rolovací sítě. Častěji se volí jako řešení do oken, kdy umožňují snadný přístup k vnějším parapetům. Doporučujeme vám zvolit k rolovacím sítím elektrické ovládání. Jinak byste se totiž při každém vstupu na balkon museli ohýbat k zemi a síť vytahovat a zase zatahovat.

Sítě DOPOS vydrží léta

Vyrábíme, dodáváme a montujeme všechny typy dveřních sítí proti hmyzu. Zajistěte si dokonalou ochranu vašeho bydlení před hmyzem. Ať už máte lodžii, terasu nebo balkon, v létě máte tyto dveře otevřené téměř non-stop. Nabízíme vám vysoce kvalitní a spolehlivé síťové dveře, které jsou prakticky bezúdržbové a vydrží bez problémů 15 let.

Při jejich výrobě používáme kvalitní hliníkové profily a pevnou síťovinu vyztuženou skelnými vlákny. Nestane se vám, že by se síťovina rozpadala nebo že by ji “prožral” drobný hmyz. Naše sítě slouží spolehlivě dlouhá léta i v hájenkách nebo lesních chatách.

Sítě otevírací | posuvné | rolovací plissé sítě | s průlezem pro psy

Načerpejte inspiraci pro řešení balkonových a terasových sítí

Pevné spojení rámu

Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

 

 

 

Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

Rámy vyrobené dílcovou metodou

Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

Bezbariérové provedení

Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

Hliníková okna Oknotherm lícování

Lícování oken v detailu

Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

 

Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

Velkoformátová skla

Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

 

Okna Oknotherm během zimy

Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

Kvalitní podkladový profil

Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

 

 

Technicky sražená hrana

Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

 

 

Plastové profily třídy A mají silnější stěny

Plastové profily třídy A mají silnější stěny

Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

Plastové profily nejvyšší třídy A

Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

 

Hliníkové opláštění

Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

Trojité těsnění

Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

> 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

> 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

 

 

Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.