Pobočka Přelouč má v pátek 29.9. zavřeno. Děkujeme za pochopení.

+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

6 důvodů, proč si na pergolu pořídit screenové rolety

Screenové rolety jsou hitem poslední doby. Dobře vypadají, účinně stíní – a navíc umožňují výhled do okolí. Hodí se tak na každou pergolu, ať už dřevěnou, hliníkovou s pevnou střechou i pohyblivými lamelami

1. Zajistí příjemný stín pro odpolední relax

Screenové clony účinně odstíní pálící paprsky a zajistí pod pergolou příjemný chládek i v půlce léta. Pohodlí si navíc užijete po celý den, protože vás roleta chrání, i když je slunce nízko nad obzorem.

Screenové rolety však zároveň propustí dostatek přirozeného světla, takže si můžete na zahradním posezení pohodlně číst. A když potřebujete, snadno stínění zatáhnete pouze na té straně pergoly, odkud zorvna svítí.

Screenová roleta Zipscreen na pergole

Rolety zaručí pohodlí i v parném létě.

Screenová clona slouží nejen jako ochrana před oslněním, ale izoluje také před nepříjemným žárem červnových paprsků. Na rozdíl od hliníkového stínění lépe větrá, takže vám bude v pergole příjemněji i za poledního slunce.

TIP: Doplňte stínění o chytré senzory Somfy, které automaticky spustí rolety, jakmile začnou paprsky nepříjemně pálit. Čidlo rolety také bezpečně schová, když začne příliš foukat.

2. Dlouho vydrží, skvěle vypadají

Tkanina pro screenové rolety se vyrábí z kvalitního skelného či polyesterového vlákna s vrstvou PVC. Tyto materiály jsou velice odolné, proto vydrží roleta krásná po mnoho let – a zachová si stálé barvy i při častém používání.

Elegantní screenová tkanina působí velmi moderním a vzdušným dojmem, takže plní i estetickou funkci. Navíc si můžete vybrat z celé řady vzorů, takže roletu snadno sladíte se zbytkem domu.

Ukázka vzorníku tkaniny na screenové rolety

Ukázka vzorníku tkanin na screenové rolety. Různé barvy, hrubost i průhlednost

3. Poručí větru dešti

Ovládat počasí rolety sice zatím nedovedou – jejich kvalitní screenová látka vás však před rozmary přírody aspoň ochrání. Poslouží nejen jako bariéra proti slunci, ale i větru. Řada screenových rolet má navíc certifikaci odolnosti proti větru. To znamená, že bez úhony přežije i silnější poryvy vzduchu.

Tkanina rolety obvykle zachytí i zaváté kapky deště, takže nemusíte z pod pergoly utíkat, když přijde letní sprška. Pokud tedy máte střechu.

TIP: Do větrnějšího prostředí doporučujeme sáhnout po roletě v zipovém provedení, tedy modely Screen Alfa ZIP, Screen Alfa Plus-Zip a ZIP Screen. Připlatíte si za něj, roleta vám však déle vydrží. Látka zde totiž pevně drží ve vodicích lištách, takže roleta přečká i silnější poryvy větru.

4. Nepropustí hmyz

Hustě tkaná látka rolety funguje i jako síť proti hmyzu. Pokud tedy milujete večerní posezení na čerstvém vzduchu, screenová roleta vás schová před otravnými komáry i další havětí. Stačí ji jen pečlivě zatáhnout.

Hliníková pergola se zataženými screenovými roletamiScreenové rolety chrání i před hmyzem

5. Ochrání vaše soukromí ve dne i v noci

Screenové rolety jsou poloprůhledné, takže přes ně vidíte do okolí, i když je zataženo. Zvenčí ovšem dovnitř snadno vidět není, proto vás ochrání před zvědavými pohledy sousedů. Tím se liší od tradičních látkových nebo i hliníkových rolet, přes které samozřejmě není vidět nic.

Vybírat můžete z látek (tkanin) s různou průhledností. Kdybychom to přirovnali ke stínění interiéru, tak do obývacího pokoje zřejmě použijete průhlednější variantu, zatímco do ložnice zvolíte verzi, která vám zajistí maximum soukromí; nebo ji úplně zatemní.

Screenová roleta chrání soukromí, ale neblokuje výhled zevnitř.

Venkovní roleta pro zahradní domek i pergolu

Alternativa – hliníkové rolety

Pokud si na soukromí skutečně zakládáte, zajímavou možností jsou také hliníkové rolety, které vás před zraky okolí schovají úplně. Kromě toho poslouží i jako bariéra proti zlodějům.

Hliníkové lamely rolet se navíc plní PUR pěnou, která skvěle izoluje. Pergolu tak můžete využívat ke grilování skoro celý rok.

6. Hodí se na každý typ pergoly. I dodatečnou montáž

Screenové rolety vám zajistí stín i soukromí, ať už vaše zahradní posezení vypadá jakkoliv. Hodí se na klasické dřevěné, ale i moderní hliníkové pergoly. A nezáleží ani na typu střechy, která místo kryje – screenové clony snadno nainstalujete do pergoly s pevnou střechou i bioklimatické pergoly s lamelami.

Stínění se často řeší už při stavbě zahradního posezení. Ale nezoufejte ani pokud už pergola stojí – screenové rolety můžete namontovat i dodatečně.

TIP: Screenové rolety se hodí nejen na pergolu, ale také zimní zahradu. A zastíníte s nimi dokonce i klasická okna v domě nebo na velkých prosklených budovách jako showroomy.

Screenová roleta perfektně doplní každou pergolu

Jaký konkrétní typ screenové rolety na pergolu vybrat?

Na pergole chrání rolety zejména před bočním sluncem, větrem a před pohledy sousedů. Protože se roleta napíná mezi sloupky a nemá za sebou oporu, musí být více odolná větru. Proto doporučujeme modely se ZIP bočním vedením. To jsou modely Screen Alfa ZIP, Screen Alfa Plus-Zip a ZIP Screen.

„ZIPové“ vedení pak funguje i jako síť proti hmyzu, takže si večer „zatáhnete“, rozsvítíte a nepůjde na vás žádný komár ani moucha. Pokud nemáte lamelovou pergolu, ale pergolu s pevnou střechou (skleněnou, polykarbonátovou), využijete screenovou roletu i proti slunci zeshora. Nejčastěji používáme venkovní rolety typu Veranda.

Jako ekonomickou variantu stínění zimní zahrady můžete zvolit klasické látkové plisé na nerezových lancích. Instaluje se jak na boční stěny, tak pod střechu.Pokud máte pergolu na místě bez přívodu elektrického proudu máme i variantu ručního ovládání s kompenzační pružinou. Podle nás se až neuvěřitelně lehce ovládá a perfektně drží vytažená na místě.

Potřebujete s výběrem poradit? Zavolejte nám na 466 672 333 nebo nám pošlete nezávaznou poptávku pomocí formuláře.

Inspirujte se při výběru screenové rolety

Zadejte nám nezávaznou poptávku

    (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

    Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

    Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů