Pobočka Přelouč má v pátek 29.9. zavřeno. Děkujeme za pochopení.

+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Předokenní rolety trochu jinak?

Za tradičním slovním spojením “předokenní rolety” se většině z nás vybaví celistvá hliníková hradba se skvělými izolačními vlastnostmi. Ovšem předokenní rolety nemusí být jen z hliníku. Existuje také látková varianta s podobnými izolačními vlastnostmi – screenové rolety. Oproti hliníkovým předokenním roletám mají jednu výhodu – ani při jejich zatažení neztrácíte kontakt s okolím.

Hliníkové předokenní rolety – klasika, která neomrzí

Klasické hliníkové předokenní rolety mají spoustu nesporných výhod. Nemilosrdně zabrání prostupu slunečního tepla a částečně i hluku z ulice, zajistí nám v interiéru tepelnou pohodu a sousedům udělá utrum se sledováním večerní live reality show z vaší domácnosti. Nabízíme je standardně v hliníkovém provedení. Při jejich zatažení vznikne jednolitá plocha, tzv. pancíř, který vám zajistí větší pocit bezpečí a naprosté soukromí. A navíc rozdíl v ceně oproti plastovým roletám není tak velký.

Zatažené venkovní rolety vám uvnitř domu poskytnou dokonalé soukromí

Zatažené venkovní rolety vám uvnitř domu poskytnou dokonalé soukromí

Předokenní rolety slouží také jako další izolační prvek – v zimě šetří náklady na vytápění a v létě zase na chlazení interiéru. Díky bohaté možnosti barevných variant je skvěle sladíte s fasádou domu. Můžete si k nim zvolit ovládání podle vašeho gusta – manuální, elektrické nebo dálkové – pomocí chytrého ovládání domácnosti Somfy. 

Screenové rolety aneb když klasika nestačí

Pokud hledáte něco jiného, jsou pro vás jako dělané venkovní látkové rolety, tzv. screeny. Díky screenovým roletám se budete pyšnit nejmodernějším typem venkovního stínění. Navíc fungují také jako ochrana proti větru (oceníte především u aplikace na pergole).

Vysoce elegantní a moderní typ venkovního stínění – screenové rolety

Další výhody screenových předokenních rolet

  • dekorativní součást vašeho domu – můžete vybírat z opravdu pestré palety barev
  • kromě stínění skvěle zajistí také tepelnou pohodu v interiéru
  • látky, které nabízíme, odpuzují vodu, nečistoty a jsou odolné proti UV záření
  • skvěle poslouží k zastínění opravdu velkých prosklených ploch

Nesporně největší výhodou screenových rolet (oproti klasickým předokenním roletám) je možnost stálého kontaktu s okolím. Jednoduše vás v interiéru či v altánu nezavřou jako v kobce. I při ostrém odpoledním sluníčku stále uvidíte, co se venku děje. Můžete tak v pohodě nechat běhat děti po zahradě a mít i se staženými roletami neustále přehled o jejich pohybu.

I se staženými screeny stále uvidíte, co se venku děje

Funguje to podobně jako polep na zadních sklech automobilů, případně na prostředcích hromadné dopravy. Jako cestující vidíte ven, ovšem pokud kolem vás vůz projede, vidíte jen polepenou plochu, ale už nevidíte dění uvnitř.

Vy vidíte ven… ale oni nevidí dovnitř

Kromě standardního stínění interiéru můžete screenové rolety využít například jako rolety pro pergoly a altány. Nejednou se však osvědčily také jako stínění zimních zahrad. V kombinaci s prosklenou zimní zahradou se jeví jako naprosto dokonalá varianta

Elegantní zastínění zimní zahrady pomocí screenové rolety Veranda

Screenové rolety skvěle slouží také k zastínění opravdu velkých prosklených ploch. Jsou častou volbou pro autosalony či administrativní budovy.

Jednoduché a vysoce funkční zastínění autosalonu pomocí screenových rolet.

Jak zvolit vhodnou látku screenových rolet?

Jednoduše, přijeďte k nám na showroom. Zde si všechny látky okouknete, osaháte a poradíte se s námi o výběru vhodného typu screenů. Každé prostředí má totiž jiné požadavky na intenzitu osvětlení (osvětlenost prostoru). Proto se k zastínění pergoly hodí jiný typ látky než k zastínění obývacího pokoje. Pomůžeme vám propočítat, která konkrétní látka je vhodná právě pro vás.

Zadejte nám nezávaznou poptávku

    (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

    Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

    Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů