+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Předokenní rolety trochu jinak?

Za tradičním slovním spojením “předokenní rolety” se většině z nás vybaví celistvá hliníková hradba se skvělými izolačními vlastnostmi. Ovšem předokenní rolety nemusí být jen z hliníku. Existuje také látková varianta s podobnými izolačními vlastnostmi – screenové rolety. Oproti hliníkovým předokenním roletám mají jednu výhodu – ani při jejich zatažení neztrácíte kontakt s okolím.

Hliníkové předokenní rolety – klasika, která neomrzí

Klasické hliníkové předokenní rolety mají spoustu nesporných výhod. Nemilosrdně zabrání prostupu slunečního tepla a částečně i hluku z ulice, zajistí nám v interiéru tepelnou pohodu a sousedům udělá utrum se sledováním večerní live reality show z vaší domácnosti. Nabízíme je standardně v hliníkovém provedení. Při jejich zatažení vznikne jednolitá plocha, tzv. pancíř, který vám zajistí větší pocit bezpečí a naprosté soukromí. A navíc rozdíl v ceně oproti plastovým roletám není tak velký.

Zatažené venkovní rolety vám uvnitř domu poskytnou dokonalé soukromí

Zatažené venkovní rolety vám uvnitř domu poskytnou dokonalé soukromí

Předokenní rolety slouží také jako další izolační prvek – v zimě šetří náklady na vytápění a v létě zase na chlazení interiéru. Díky bohaté možnosti barevných variant je skvěle sladíte s fasádou domu. Můžete si k nim zvolit ovládání podle vašeho gusta – manuální, elektrické nebo dálkové – pomocí chytrého ovládání domácnosti Somfy. 

Screenové rolety aneb když klasika nestačí

Pokud hledáte něco jiného, jsou pro vás jako dělané venkovní látkové rolety, tzv. screeny. Díky screenovým roletám se budete pyšnit nejmodernějším typem venkovního stínění. Navíc fungují také jako ochrana proti větru (oceníte především u aplikace na pergole).

Vysoce elegantní a moderní typ venkovního stínění – screenové rolety

Další výhody screenových předokenních rolet

 • dekorativní součást vašeho domu – můžete vybírat z opravdu pestré palety barev
 • kromě stínění skvěle zajistí také tepelnou pohodu v interiéru
 • látky, které nabízíme, odpuzují vodu, nečistoty a jsou odolné proti UV záření
 • skvěle poslouží k zastínění opravdu velkých prosklených ploch

Nesporně největší výhodou screenových rolet (oproti klasickým předokenním roletám) je možnost stálého kontaktu s okolím. Jednoduše vás v interiéru či v altánu nezavřou jako v kobce. I při ostrém odpoledním sluníčku stále uvidíte, co se venku děje. Můžete tak v pohodě nechat běhat děti po zahradě a mít i se staženými roletami neustále přehled o jejich pohybu.

I se staženými screeny stále uvidíte, co se venku děje

Funguje to podobně jako polep na zadních sklech automobilů, případně na prostředcích hromadné dopravy. Jako cestující vidíte ven, ovšem pokud kolem vás vůz projede, vidíte jen polepenou plochu, ale už nevidíte dění uvnitř.

Vy vidíte ven… ale oni nevidí dovnitř

Kromě standardního stínění interiéru můžete screenové rolety využít například jako rolety pro pergoly a altány. Nejednou se však osvědčily také jako stínění zimních zahrad. V kombinaci s prosklenou zimní zahradou se jeví jako naprosto dokonalá varianta

Elegantní zastínění zimní zahrady pomocí screenové rolety Veranda

Screenové rolety skvěle slouží také k zastínění opravdu velkých prosklených ploch. Jsou častou volbou pro autosalony či administrativní budovy.

Jednoduché a vysoce funkční zastínění autosalonu pomocí screenových rolet.

Jak zvolit vhodnou látku screenových rolet?

Jednoduše, přijeďte k nám na showroom. Zde si všechny látky okouknete, osaháte a poradíte se s námi o výběru vhodného typu screenů. Každé prostředí má totiž jiné požadavky na intenzitu osvětlení (osvětlenost prostoru). Proto se k zastínění pergoly hodí jiný typ látky než k zastínění obývacího pokoje. Pomůžeme vám propočítat, která konkrétní látka je vhodná právě pro vás.

Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.