Pobočka Přelouč má v pátek 29.9. zavřeno. Děkujeme za pochopení.

+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Markýzy Praha

Markýzy všeho druhu od nás najdete v Praze a po celých východních Čechách. Markýzy vás díky speciální povrchové úpravě spolehlivě ochrání před slunečními paprsky i mírným deštěm. Děláme markýzy na míru k rodinným domům, chalupám i bytům – na balkony a lodžie i kavárny a obchůdky. Markýzy

 • dodáváme ve 250 vzorech látek a barvách konstrukce podle libosti (ve stupnici RAL)
 • mají voděodolné a stálobarevné látky se speciální povrchovou úpravou
 • mají látky s UV filtrem, takže vám pod nimi nehrozí úžeh ani spálení
 • děláme v maximálním rozměru 7 x 4 metry – nejčastěji na terasu dodáváme 5 x 3 m
 • pohodlně ovládáte klikou či elektrickým dálkovým ovládáním
 • vybavíme větrným čidlem
 • poskytujeme s nadstandarní zárukou 4 roky

Kam markýzu potřebujete?

 • Na terasu a balkon k bytům doporučujeme markýzy kazetové a výsuvné – s větším sklonem a volánem, který efektivně odstíní i klesající odpolední slunce
 • Nad zimní zahradu či pergolu skvěle poslouží mediterány, které jsou stvořené pro zastínění větší plochy. Navíc vás ochrání i před silnějším deštěm.
 • Pro odstínění odpoledního slunce je ideální boční markýza, která vás navíc chrání proti větru i zvědavým pohledům vašich sousedů. Svou roli plní nejlépe u teras umístěných na jih či sever.
 • K restauraci, hotelu nebo obchodu univerzální doporučení nemáme. Hodně záleží na velikosti stíněného prostoru, jak často budete markýzu vysouvat, odkud převážně svítí slunce. Raději se ozvěte na nezávaznou konzultaci.

Víte, že markýzu byste měli umístit alespoň 220 cm nad zemí? To kvůli sklonu. Pokud markýzu vysunete, vysunuje se směrem dolů pod úhlem 15 – 45°. Musí (mělo by) vám pod ní zbýt dost místa pro pohodlný pohyb pod či mimo markýzu.

Markýza s velkým sklonem na domě u Prahy

Markýza s velkým sklonem na domě u Prahy

Kam se hodí kazetové a kam výsuvné markýzy

 • Pro terasy se hodí kazetové i klasické markýzy bez zakrytí navinuté látky.
 • Kazetové markýzy se instalují nejčastěji na štítové zdi, kde není navíjecí mechanismus chráněný před deštěm. Nechráněné markýze bez kazety, vystavené permanentně vlhku, nepomůže před zplesnivěním a ztrátě barev ani výborná impregnace, kterou používáme.
 • Klasické výsuvné markýzy bez kazety nebo přídavné stříšky jsou o něco levnější. Instalují se však na místa krytá před deštěm (pod krov, střechu).
 • Pro větší terasy požíváme i samostojné nebo pergolové markýzy s pevnější konstrukcí s nohami a příčníky – lépe odolávají větru. Pokud chcete prostor pod markýzou chránit i před deštěm, zvolte mediterány.

Barevné markýzy instalujeme v Praze i ve východních Čechách

Jednou z velkou výhod markýz je jejich barevné provedení. Sice se říká, že by markýza měla ladit s fasádní barvou domu, ale proti gustu… Takže když budete chtít mít markýzu třeba žluto-modro-červenou, není problém. Markýzy umíme dodat ve 251 odstínech. Od elegantních jednobarevných až po odvážné vícebarevné.

Vzorník barev markýz berte jen jako inspiraci. Vaše nápady na tradiční i originální markýzu s vámi rádi zkonzultujeme osobně.

Vzorník barev markýz

Vzorník barev markýz

Objednejte si svou markýzu včas

Výroba markýzy trvá běžně 3 – 6 týdnů. Proto s objednáním markýzy nečekejte na první horké sluneční paprsky. S novým rokem začněte přemýšlet, kam by se vám markýza hodila, kde ji chcete mít. Na začátku jara objednejte a s prvními teplými slunečními paprsky si už můžete užívat svou novou markýzu.

Fotografie námi instalovaných markýz v Praze

Chcete poradit s výběrem markýzy? Napište nám

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů