+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Markýzy Pardubice

Kvalitní venkovní markýza vás spolehlivě ochrání před silnými slunečními paprsky i mírným deštěm – a to díky speciální povrchové úpravě. Markýzy děláme na míru k rodinným domům, chalupám i bytům – na balkony a lodžie, ale také pro kavárny a obchůdky. Navštivte showroom v Přelouči, pár kilometrů od Pardubic. Ukážeme vám ovládání, osaháte si všechny látky, projdete barevné vzorníky.

 • Markýzy mají voděodolné a stálobarevné látky se speciální povrchovou úpravou. Impregnace odpuzuje vodu a brání vzniku plísní.
 • Díky UV filtru, který látka markýz obsahuje, vám pod nimi nehrozí úžeh ani spálení. Látka pohltí 95 % slunečního záření, takže funguje jako opalovací krém s faktorem 80.
 • Vyrobíme vám i opravdu velkou markýzu – maximální rozměry jsou 7 x 4 metry nebo spojíme dvě markýzy a zastíníme i 12 metrů.
 • Pohodlné ovládání klikou či elektrickým dálkovým ovládáním vám zajistí snadnou manipulaci.
 • Nebojte se ani větru – markýzy vybavíme i větrným čidlem, takže se stáhnou hned, když přijde větší vítr.
 • Poskytneme vám nadstandardní záruku 4 roky na všechny typy markýz.
 • A pozor! Markýzy dodáváme ve 300 vzorech látek a barvách konstrukce podle libosti (ve stupnici RAL).

Při zaměření markýz s sebou automaticky bereme i všechny vzorníky. Rovnou si vyzkoušíte, jak se vám vybraná barevná varianta hodí k fasádě vašeho domu.

Kam markýzu potřebujete?

 • Markýzy kazetové a výsuvné doporučujeme na terasu a balkon k bytům – když bude mít větší sklon a volán, efektivně odstíní i klesající odpolední slunce
 • Nad zimní zahradu či pergolu skvěle poslouží mediterány, které jsou stvořené pro zastínění větší plochy. Navíc vás ochrání i před silnějším deštěm.
 • boční markýza je ideální k odstínění paprsků zapadajícího slunce, jako clona proti větru, nebo jako ochrana proti zvědavým pohledům vašich sousedů. Svou roli plní nejlépe u teras umístěných na jih či sever.
 • K restauraci, hotelu nebo obchodu univerzální doporučení nemáme. Hodně záleží na velikosti stíněného prostoru, jak často budete markýzu vysouvat, odkud převážně svítí slunce. Raději se ozvěte na nezávaznou konzultaci.

Výroba markýzy trvá standardně 3 – 6 týdnů a v sezóně máme nabito. Proto si zadejte zakázku co nejdříve, nejlépe ještě v zimě, ať si užijete příjemní posezení od prvních slunečních dnů.

I tato markýza může být v Hradci Králové

I tato markýza může být u vás v Pardubicích

Co možná o markýzách nevíte…

 • Kazetové markýzy se instalují nejčastěji na štítové zdi, kde není navíjecí mechanismus chráněný před deštěm. Nechráněné markýze bez kazety vystavené permanentně vlhku nepomůže před zplesnivěním a ztrátě barev ani výborná impregnace, kterou používáme.
 • Klasické výsuvné markýzy bez kazety nebo přídavné stříšky jsou o něco levnější. Instalují se však na místa krytá před deštěm (pod krov, střechu).
 • Kazetové i klasické markýzy bez zakrytí navinuté látky jsou ideální pro menší terasy.
 • Pro zastínění opravdu velkých teras používáme i samostojné nebo pergolové markýzy s pevnější konstrukcí. Pokud chcete prostor pod markýzou chránit i před deštěm, zvolte mediterány.

Víte, že markýzu byste měli umístit alespoň 220 cm nad zemí? To kvůli sklonu. Pokud markýzu vysunete, vysunuje se směrem dolů pod úhlem 15 – 45°. Musí (mělo by) vám pod ní zbýt dost místa pro pohodlný pohyb pod či mimo markýzu.

Vzorník odolných látek

Už jsme vám prozradili, že si můžete vybrat až z 250 barevných odstínů. Sice se říká, že by markýza měla ladit s fasádní barvou domu, ale pokud chcete červenobílé proužky k oranžové fasádě, máte je mít. Ze zkušenosti však víme, že nejlepší jsou jednobarevné markýzy světlejších odstínů.

Vzorník barev markýz berte jen jako inspiraci. Vaše nápady na tradiční i originální markýzu s vámi rádi zkonzultujeme osobně.

Vzorník barev markýz

Vzorník barev markýz

Naše realizace markýz v okolí Pardubic

Naši práci můžete vidět nejen v Pardubicích, ale třeba v Sezemicích, Přelouči, či Opatovicích nad Labem. Instalujeme markýzy všech typů na různé rodinné domy i na balkony panelových domů.

Chcete poradit s výběrem markýzy? Napište nám

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů