+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Markýzy Liberec

Venkovní markýzy všeho druhu od nás najdete v okolí Liberce, Jablonce nad Nisou i Nového Boru. Vyrobíme je na centimetr přesně – přesně dle vašich požadavků, až do velikosti 7 x 4 metry… a to už je pořádná plachta. Děláme markýzy k rodinným domům, chalupám, ale také ke kavárnám i obchodům. Markýzu využijí i majitelé bytů na balkony a lodžie.

Proč si pořídit markýzu od nás?

 • Poskytneme vám nadstandardní záruku 4 roky na všechny typy markýz.
 • Vyšleme k vám tým profesionálů, kteří vše zdarma zaměří a pak i odborně nainstalují.
 • Naše markýzy mají voděodolné a stálobarevné látky se speciální povrchovou úpravou. Vybírat budete až z 250 barev a různých vzorů látek
 • Látky jsou navíc vybavené UV filtrem (podobně jako opalovací krémy), takže vám pod nimi nehrozí úžeh ani spálení.
 • Zajistíme vám pohodlné elektrické dálkové ovládání, napojení na chytrou domácnost Somfy,
 • Klidně je vybavíme i větrným čidlem, takže se stáhnou hned, když přijde větší vítr.

Když k vám pojedeme zaměřovat markýzy, vezmeme s sebou rovnou i všechny vzorníky. Rovnou si vyzkoušíte, jak se vám vybraná barevná varianta hodí k fasádě vašeho domu.

Je paráda posedět si pěkně ve stínu pod nádhernou markýzou.

Je paráda posedět si pěkně ve stínu pod nádhernou markýzou.

 

Každou markýzy vyrobíme na míru. Kam ji potřebujete?

 • Na terasu nebo balkon – doporučujeme markýzy kazetové a výsuvné – s větším sklonem a volánem, který efektivně odstíní i klesající odpolední slunce.
 • Nad zimní zahradu – speciální lomené markýzy nad zimní zahradu. Jsou jako stvořené pro zastínění větší plochy. Navíc jsou i takové, které vás ochrání i před silnějším deštěm.
 • Pro odstínění odpoledního slunce je ideální boční markýza, která vás navíc chrání proti větru i zvědavým pohledům vašich sousedů. Svou roli plní nejlépe u teras umístěných na jih či sever.
 • Pro svou restauraci či obchod – v tomto případě je vždy nejlepší individuální řešení na míru vašemu prostoru. Záleží nejen na frekvenci výsuvu, ale také na velikosti stíněného prostoru. Ozvěte se nám na nezávaznou konzultaci. Vyrobíme vám i samostojnou pergolu.

Výroba markýzy trvá standardně 3 – 6 týdnů a v sezóně máme nabito. Proto si zadejte zakázku co nejdříve, nejlépe ještě v zimě, ať si užijete příjemní posezení od prvních slunečních dnů.

I tato markýza může zdobit váš dům v Liberci

I tato markýza může zdobit váš dům v Liberci

 

Pro Liberec a okolí vyrábíme markýzy různých typů

 • Kazetové markýzy jsou chráněné horní kazetou a instalují nejčastěji na štítové zdi, kde nemůže být navíjecí mechanismus chráněný před deštěm. Markýzy bez kazety vystavené permanentnímu vlhku velice ryhle ztrácí barvu a plesniví.
 • Výsuvné markýzy bez kazety nebo přídavné stříšky jsou levnější, ale instalujeme je pouze na místa krytá před deštěm (pod krov, střechu).
 • Pro zastínění opravdu velkých teras používáme i samostojné nebo pergolové markýzy s pevnější hliníkovou konstrukcí.

Víte, že markýzu byste měli umístit alespoň 220 cm nad zemí? To kvůli sklonu. Pokud markýzu vysunete, vysunuje se směrem dolů pod úhlem 15 – 45°. Musí (mělo by) vám pod ní zbýt dost místa pro pohodlný pohyb pod či mimo markýzu.

Vyberte si látku, barvu i vzor přesně podle vašeho gusta

Možná jste už někde v zahlédli, že si můžete vybrat až z 250 barevných odstínů. Ano, je to opravdu tak. Dokonce mají některé látky i UV filtry, takže vás ochrání před škodlivými slunečními paprsky v pravé poledne.

Vzorník barev markýz berte jen jako inspiraci. Vaše nápady na tradiční i originální markýzu s vámi rádi zkonzultujeme osobně.

Vzorník barev markýz

Vzorník barev markýz

Podívejte se na praktické využití markýz a inspirujte se

Chcete mít také svou markýzu? Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů