+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Markýzy Liberec

Venkovní markýzy všeho druhu od nás najdete v okolí Liberce, Jablonce nad Nisou i Nového Boru. Vyrobíme je na centimetr přesně – přesně dle vašich požadavků, až do velikosti 7 x 4 metry… a to už je pořádná plachta. Děláme markýzy k rodinným domům, chalupám, ale také ke kavárnám i obchodům. Markýzu využijí i majitelé bytů na balkony a lodžie.

Proč si pořídit markýzu od nás?

 • Poskytneme vám nadstandardní záruku 4 roky na všechny typy markýz.
 • Vyšleme k vám tým profesionálů, kteří vše zdarma zaměří a pak i odborně nainstalují.
 • Naše markýzy mají voděodolné a stálobarevné látky se speciální povrchovou úpravou. Vybírat budete až z 250 barev a různých vzorů látek
 • Látky jsou navíc vybavené UV filtrem (podobně jako opalovací krémy), takže vám pod nimi nehrozí úžeh ani spálení.
 • Zajistíme vám pohodlné elektrické dálkové ovládání, napojení na chytrou domácnost Somfy,
 • Klidně je vybavíme i větrným čidlem, takže se stáhnou hned, když přijde větší vítr.

Když k vám pojedeme zaměřovat markýzy, vezmeme s sebou rovnou i všechny vzorníky. Rovnou si vyzkoušíte, jak se vám vybraná barevná varianta hodí k fasádě vašeho domu.

Je paráda posedět si pěkně ve stínu pod nádhernou markýzou.

Je paráda posedět si pěkně ve stínu pod nádhernou markýzou.

 

Každou markýzy vyrobíme na míru. Kam ji potřebujete?

 • Na terasu nebo balkon – doporučujeme markýzy kazetové a výsuvné – s větším sklonem a volánem, který efektivně odstíní i klesající odpolední slunce.
 • Nad zimní zahradu – speciální lomené markýzy nad zimní zahradu. Jsou jako stvořené pro zastínění větší plochy. Navíc jsou i takové, které vás ochrání i před silnějším deštěm.
 • Pro odstínění odpoledního slunce je ideální boční markýza, která vás navíc chrání proti větru i zvědavým pohledům vašich sousedů. Svou roli plní nejlépe u teras umístěných na jih či sever.
 • Pro svou restauraci či obchod – v tomto případě je vždy nejlepší individuální řešení na míru vašemu prostoru. Záleží nejen na frekvenci výsuvu, ale také na velikosti stíněného prostoru. Ozvěte se nám na nezávaznou konzultaci. Vyrobíme vám i samostojnou pergolu.

Výroba markýzy trvá standardně 3 – 6 týdnů a v sezóně máme nabito. Proto si zadejte zakázku co nejdříve, nejlépe ještě v zimě, ať si užijete příjemní posezení od prvních slunečních dnů.

I tato markýza může zdobit váš dům v Liberci

I tato markýza může zdobit váš dům v Liberci

 

Pro Liberec a okolí vyrábíme markýzy různých typů

 • Kazetové markýzy jsou chráněné horní kazetou a instalují nejčastěji na štítové zdi, kde nemůže být navíjecí mechanismus chráněný před deštěm. Markýzy bez kazety vystavené permanentnímu vlhku velice ryhle ztrácí barvu a plesniví.
 • Výsuvné markýzy bez kazety nebo přídavné stříšky jsou levnější, ale instalujeme je pouze na místa krytá před deštěm (pod krov, střechu).
 • Pro zastínění opravdu velkých teras používáme i samostojné nebo pergolové markýzy s pevnější hliníkovou konstrukcí.

Víte, že markýzu byste měli umístit alespoň 220 cm nad zemí? To kvůli sklonu. Pokud markýzu vysunete, vysunuje se směrem dolů pod úhlem 15 – 45°. Musí (mělo by) vám pod ní zbýt dost místa pro pohodlný pohyb pod či mimo markýzu.

Vyberte si látku, barvu i vzor přesně podle vašeho gusta

Možná jste už někde v zahlédli, že si můžete vybrat až z 250 barevných odstínů. Ano, je to opravdu tak. Dokonce mají některé látky i UV filtry, takže vás ochrání před škodlivými slunečními paprsky v pravé poledne.

Vzorník barev markýz berte jen jako inspiraci. Vaše nápady na tradiční i originální markýzu s vámi rádi zkonzultujeme osobně.

Vzorník barev markýz

Vzorník barev markýz

Podívejte se na praktické využití markýz a inspirujte se

Chcete mít také svou markýzu? Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.