Pobočka Přelouč má v pátek 29.9. zavřeno. Děkujeme za pochopení.

+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Markýzy Kolín

Dodáváme pěkné české markýzy. Díky speciálně vyvinutým tkaninám vás spolehlivě ochrání před slunečními paprsky, škodlivým UV zářením i mírným deštíkem. Využijete je na balkony, terasy a lodžie, i ke kavárnám a obchůdkům. V Kolíně, Poříčanech i v Poděbradech. 

Na nezávazné zaměření markýz s sebou rovnou bereme i všechny vzorníky. Na místě si tak vyzkoušíte, jak se vám vybraná barevná varianta hodí k fasádě vašeho domu. 

I klasická markýza s volánem je skvělý doplněk k moderní novostavbě I Klasická markýza s volánem je skvělý doplněk k moderní novostavbě.

Proč si vybrat markýzu od Doposu?

 • Dodáme i opravdu velkou markýzu. Maximální rozměr markýzy je 7 x 4 metry. Ale když je spojíme, zakryje až 12 metrů délky.
 • Poskytneme vám nadstandardní záruku 4 roky na všechny typy markýz.
 • Naše markýzy mají voděodolné a stálobarevné látky se speciální povrchovou úpravou – letní deštík jim nijak neublíží, nezačnou plesnivět ani ztrácet barvu.
 • Když sedíte pod markýzou, jste chránění před sluncem jako kdybyste se namazali opalovacím krémem s faktorem 80. Látky mají UV filtr, který pohltí až 95 % slunečního záření, takže vám nehrozí úžeh ani spálení.
 • Pohodlné ovládání elektrickým dálkovým ovládáním či mobilem. Kdo chce pravidelně posilovat, bude mít k dispozici markýzu na manuální pohon – s klikou.
 • Bydlíte na větrné hůre? Pak vám doporučíme vybavit markýzu větrným čidlem, které ji v případě potřeby za vás svine do bezpečí.
 • Markýzy dodáváme ve 200 vzorech látek a barvách konstrukce podle libosti (ve stupnici RAL).

Kam vám markýzu nainstalujeme

 • Na terasu a balkon k bytům se hodí markýzy kazetové a výsuvné – ideálně ty s větším sklonem a volánem, který efektivně odstíní i klesající odpolední slunce
 • K restauraci, hotelu nebo obchodu univerzální doporučení nemáme. Hodně záleží na velikosti stíněného prostoru, jak často budete markýzu vysouvat, odkud převážně svítí slunce. Raději se ozvěte na nezávaznou konzultaci.

Výroba markýzy trvá standardně 3 – 6 týdnů a v sezóně máme nabito. Proto si zadejte zakázku co nejdříve, klidně ještě v zimě, ať si užijete příjemní posezení od prvních slunečních dnů.

Kazetová markýza stíní efektivně terasu, zároveň pomáhá udržovat příjemné klima v interiéru.

Kazetová markýza stíní efektivně terasu, zároveň pomáhá udržovat příjemné klima v interiéru.

Co možná o markýzách nevíte…

Markýzu byste kvůli správnému sklonu měli umístit alespoň 220 cm nad zemí. Markýza se vysunuje směrem dolů pod úhlem 15 – 45° a mělo by vám pod ní zbýt dost místa pro pohodlný pohyb pod ní.

 • Kazetové markýzy se instalují nejčastěji na štítové zdi, kde není navíjecí mechanismus chráněný před deštěm. Nechráněné markýze bez kazety vystavené permanentně vlhku nepomůže před zplesnivěním a ztrátě barev ani výborná impregnace, kterou používáme.
 • Klasické výsuvné markýzy bez kazety nebo přídavné stříšky jsou o něco levnější. Instalují se však na místa krytá před deštěm (pod krov, střechu).
 • Kazetové i klasické markýzy bez zakrytí navinuté látky jsou ideální pro menší terasy.
 • Existují i samostojné nebo pergolové markýzy s pevnější konstrukcí – mediterány.

Vzorník odolných látek

Už jsme vám prozradili, že si můžete vybrat až z 250 barevných odstínů. Sice se říká, že by markýza měla ladit s fasádní barvou domu, ale pokud chcete červenobílé proužky k oranžové fasádě, máte je mít. Ze zkušenosti však víme, že nejlepší jsou jednobarevné markýzy světlejších odstínů.

Vzorník barev markýz berte jen jako inspiraci. Vaše nápady na tradiční i originální markýzu s vámi rádi zkonzultujeme osobně.

Vzorník barev markýz

Vzorník barev markýz

Nechte se inspirovat

Chcete poradit s výběrem markýzy? Napište nám

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů