+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Markýzy České Budějovice

Dodáváme české markýzy, které vás díky speciálně vyvinutým tkaninám spolehlivě ochrání před slunečními paprsky, škodlivým UV zářením i mírným deštíkem. Děláme markýzy na míru k rodinným domům, chalupám i bytům – na balkony, terasy a lodžie, i ke kavárnám a obchůdkům.

Na zaměření markýz s sebou rovnou bereme i všechny vzorníky. Na místě si tak vyzkoušíte, jak se vám vybraná barevná varianta hodí k fasádě vašeho domu. Nebo se zastavte na showroomu v Kaplicích u Českých Budějovic.

Výhody markýzy

 • Dodáme i opravdu velkou markýzu. Maximální rozměr markýzy je 7 x 4 metry. Ale když je spojíme, zakryje až 12 metrů délky.
 • Voděodolné a stálobarevné látky se speciální povrchovou úpravou garantují markýze dlouhou životnost. Letní deštík jim nijak neublíží, nezačnou plesnivět ani ztrácet barvu.
 • Když sedíte pod markýzou, jste chránění před sluncem jako kdybyste se namazali opalovacím krémem s faktorem 80. Látky mají UV filtr, který pohltí až 95 % slunečního záření, takže vám nehrozí úžeh ani spálení.
 • Pohodlné ovládání elektrickým dálkovým ovládáním či mobilem. Kdo chce pravidelně posilovat, bude mít k dispozici markýzu na manuální pohon – s klikou.
 • Fouká u vás? Pak vám doporučíme vybavit markýzu větrným čidlem, které ji v případě potřeby za vás svine do bezpečí.
 • Poskytneme vám nadstandardní záruku 4 roky na všechny typy markýz.
 • Markýzy dodáváme ve 200 vzorech látek a barvách konstrukce podle libosti (ve stupnici RAL).
Kazetová markýza Dakota - elegantní doplněk každé novostavby

Kazetová markýza Dakota – elegantní doplněk každé novostavby

Kam markýzu potřebujete?

 • Na terasu a balkon k bytům doporučujeme markýzy kazetové a výsuvné – s větším sklonem a volánem, který efektivně odstíní i klesající odpolední slunce
 • Potřebujete odstínit boční slunce? Tak právě pro vás je ideální boční markýza, která vás navíc chrání proti větru i zvědavým pohledům vašich sousedů.
 • K restauraci, hotelu nebo obchodu univerzální doporučení nemáme. Hodně záleží na velikosti stíněného prostoru, jak často budete markýzu vysouvat, odkud převážně svítí slunce. Raději se ozvěte na nezávaznou konzultaci.
 • Hledáte markýzu, která vás ochrání i před silnějším deštěm? Skvěle vám poslouží mediterány.

Výroba markýzy trvá standardně 3 – 6 týdnů a v sezóně máme nabito. Proto si zadejte zakázku co nejdříve, klidně ještě v zimě, ať si užijete příjemní posezení od prvních slunečních dnů.

Kazetová markýza stíní efektivně terasu, zároveň pomáhá udržovat příjemné klima v interiéru.

Kazetová markýza stíní efektivně terasu, zároveň pomáhá udržovat příjemné klima v interiéru.

Co možná o markýzách nevíte…

Markýzu byste kvůli správnému sklonu měli umístit alespoň 220 cm nad zemí. Markýza se vysunuje směrem dolů pod úhlem 15 – 45° a mělo by vám pod ní zbýt dost místa pro pohodlný pohyb pod ní.

 • Kazetové markýzy se instalují nejčastěji na štítové zdi, kde není navíjecí mechanismus chráněný před deštěm. Nechráněné markýze bez kazety vystavené permanentně vlhku nepomůže před zplesnivěním a ztrátě barev ani výborná impregnace, kterou používáme.
 • Klasické výsuvné markýzy bez kazety nebo přídavné stříšky jsou o něco levnější. Instalují se však na místa krytá před deštěm (pod krov, střechu).
 • Kazetové i klasické markýzy bez zakrytí navinuté látky jsou ideální pro menší terasy.
 • Existují i samostojné nebo pergolové markýzy s pevnější konstrukcí – mediterány.

Vzorník odolných látek

Už jsme vám prozradili, že si můžete vybrat až z 250 barevných odstínů. Sice se říká, že by markýza měla ladit s fasádní barvou domu, ale pokud chcete červenobílé proužky k oranžové fasádě, máte je mít. Ze zkušenosti však víme, že nejlepší jsou jednobarevné markýzy světlejších odstínů.

Vzorník barev markýz berte jen jako inspiraci. Vaše nápady na tradiční i originální markýzu s vámi rádi zkonzultujeme osobně.

Vzorník barev markýz

Vzorník barev markýz

Nechte se inspirovat

Chcete poradit s výběrem markýzy? Napište nám

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů