+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Markýza na dřevostavbu? Je to možné!

Jak jsme instalovali markýzu na dřevostavbu

Může se zdát, že je to jen začátek příběhu ze snu… ale my jsme tento sen převedli do reality a nainstalovali opravdu velkou markýzu na dřevostavbu (typ klasického okálu) v Horoměřicích u Prahy.

Bydlíte v super dřevostavbě, kterou jste si doladili do nejmenších detailů a teď si ještě navíc chcete užívat posezení ve stínu na vaší terase. Možná vám už párkrát řekli, že jediné řešení je pergola. My si myslíme, že není jediné, ale jen jednoduché. Protože instalovat markýzu na dřevostavbu, to chce víc, než jen otevřít katalog a nabízet „hotové“ produkty. Pro tento dům jsme vymysleli unikátní kotvící systém markýzy k dřevostavbě.

Unikátní kotvící systém pro markýzu umístěnou na dřevostavbě

Unikátní kotvící systém pro markýzu umístěnou na dřevostavbě

Proč je instalace markýzy na dřevostavbu tak náročná?

Roztažená markýza představuje velkou páku. Tato páka potřebuje velice pevné kotvení. A pokud se nedá ukotvit do domu, vyvstává zásadní problém. U zděných staveb se totiž markýza instaluje na zeď, do krovu i pod strop – prostě do něčeho výrazně pevného a stabilního. U některých dřevostaveb jde využít nosných trámů (posoudíme v závislosti na stavebních plánech domu). Standardní rýmařovský Okál ovšem žádnou dostatečně pevnou část nemá.

Vymysleli jsme podpůrnou konstrukci

Markýza o rozměrech 6 x 4 metry je velká plachta. Proto jsme vymysleli speciální podpůrnou konstrukci, kterou jsme „přilepili“ na dům. Konstrukce je vyrobená z pevného ocelového rámu, který jsme na dům kotvili v několika místech tak, aby se váha optimálně rozprostřela.

Speciální podpůrná konstrukce pro markýzu

Speciální podpůrná konstrukce pro markýzu

Říkáte si, jak to, proboha, pak bude vypadat? Samozřejmě, že dobře. Stačí natřít konstrukci na bílo, zasadit pár popínavých rostlin a konstrukce splyne s okolní zahradou. Možností je určitě hodně a záleží jen na vkusu majitele, pro kterou se rozhodne. Jedná se o cenově přijatelné řešení, které maximálně uspokojilo všechny požadavky a potřeby zákazníka.

Markýza má otřesové čidlo, takže se sama zatáhne při větším větru. Navíc je na dálkové ovládání, takže majitelé můžou pohodlně sedět a markýzu si roztáhnout přesně podle aktuální potřeby.

Další možnost zastínění teras u dřevostaveb

Častou volbou zastínění terasy u majitelů dřevostaveb jsou pak moderní bioklimatické pergoly. I když jsou cenově o něco dražší, jsou velice oblíbené zejména pro svůj trendy vzhled, vysokou odolnost a dokonale propracovanou funkčnost. Hliníkové pergoly se speciální látkou nebo lamelami vás spolehlivě ochrání před sluncem i deštěm. Nabízí tak moderní alternativu ke klasickým venkovním markýzám.

Bioklimatická pergola se samonosnou konstrukcí a kotvením do stěny domu.

Bioklimatická pergola se samonosnou konstrukcí a kotvením do stěny domu.

 

Také chcete markýzu na svou dřevostavbu? Kontaktujte nás a spolu to vymyslíme

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.