Pobočka Přelouč má v pátek 29.9. zavřeno. Děkujeme za pochopení.

+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Markýza na dřevostavbu? Je to možné!

Jak jsme instalovali markýzu na dřevostavbu

Může se zdát, že je to jen začátek příběhu ze snu… ale my jsme tento sen převedli do reality a nainstalovali opravdu velkou markýzu na dřevostavbu (typ klasického okálu) v Horoměřicích u Prahy.

Bydlíte v super dřevostavbě, kterou jste si doladili do nejmenších detailů a teď si ještě navíc chcete užívat posezení ve stínu na vaší terase. Možná vám už párkrát řekli, že jediné řešení je pergola. My si myslíme, že není jediné, ale jen jednoduché. Protože instalovat markýzu na dřevostavbu, to chce víc, než jen otevřít katalog a nabízet „hotové“ produkty. Pro tento dům jsme vymysleli unikátní kotvící systém markýzy k dřevostavbě.

Unikátní kotvící systém pro markýzu umístěnou na dřevostavbě

Unikátní kotvící systém pro markýzu umístěnou na dřevostavbě

Proč je instalace markýzy na dřevostavbu tak náročná?

Roztažená markýza představuje velkou páku. Tato páka potřebuje velice pevné kotvení. A pokud se nedá ukotvit do domu, vyvstává zásadní problém. U zděných staveb se totiž markýza instaluje na zeď, do krovu i pod strop – prostě do něčeho výrazně pevného a stabilního. U některých dřevostaveb jde využít nosných trámů (posoudíme v závislosti na stavebních plánech domu). Standardní rýmařovský Okál ovšem žádnou dostatečně pevnou část nemá.

Vymysleli jsme podpůrnou konstrukci

Markýza o rozměrech 6 x 4 metry je velká plachta. Proto jsme vymysleli speciální podpůrnou konstrukci, kterou jsme „přilepili“ na dům. Konstrukce je vyrobená z pevného ocelového rámu, který jsme na dům kotvili v několika místech tak, aby se váha optimálně rozprostřela.

Speciální podpůrná konstrukce pro markýzu

Speciální podpůrná konstrukce pro markýzu

Říkáte si, jak to, proboha, pak bude vypadat? Samozřejmě, že dobře. Stačí natřít konstrukci na bílo, zasadit pár popínavých rostlin a konstrukce splyne s okolní zahradou. Možností je určitě hodně a záleží jen na vkusu majitele, pro kterou se rozhodne. Jedná se o cenově přijatelné řešení, které maximálně uspokojilo všechny požadavky a potřeby zákazníka.

Markýza má otřesové čidlo, takže se sama zatáhne při větším větru. Navíc je na dálkové ovládání, takže majitelé můžou pohodlně sedět a markýzu si roztáhnout přesně podle aktuální potřeby.

Další možnost zastínění teras u dřevostaveb

Častou volbou zastínění terasy u majitelů dřevostaveb jsou pak moderní bioklimatické pergoly. I když jsou cenově o něco dražší, jsou velice oblíbené zejména pro svůj trendy vzhled, vysokou odolnost a dokonale propracovanou funkčnost. Hliníkové pergoly se speciální látkou nebo lamelami vás spolehlivě ochrání před sluncem i deštěm. Nabízí tak moderní alternativu ke klasickým venkovním markýzám.

Bioklimatická pergola se samonosnou konstrukcí a kotvením do stěny domu.

Bioklimatická pergola se samonosnou konstrukcí a kotvením do stěny domu.

 

Také chcete markýzu na svou dřevostavbu? Kontaktujte nás a spolu to vymyslíme

    (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

    Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

    Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů