+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Látkové žaluzie do plastových oken

Látkové žaluzie jsou den ode dne populárnější. Může za to hledání nových trendů a vymýšlení nápaditých interiérů. Znáte plisé, žaluzie den a noc nebo japonské žaluzie? Nejsou to jen designovky do bytu, jsou také vysoce funkční. Pojďte se s námi podívat na současné trendy v látkových žaluziích do plastových oken a inspirujte se.

Co všechno umí látkové žaluzie?

 • fungují jako moderní alternativa klasických závěsů a záclon
 • šetří váš čas (který byste trávili vybíráním vhodného typu závěsů, jejich praním, žehlením, věšením apod.)
 • skvěle stíní přes den a zatemňují v noci
 • zapojí vaši fantazii díky možnosti využít hravých vzorů – třeba do dětských pokojů

Plné zatemnění oceníte v obýváku při sledování nejnovějších filmových trháků, v ložnici pro klidný spánek – ať už v noci nebo ve dne, nebo v dětském pokoji, kde konečně vyniknou fosforeskující hvězdičky nad postelí vašeho mrňouse.

Plissé je nejoblíbenější typ látkových žaluzií do plastových oken

Naprostou jedničkou jsou plissé žaluzie. Z dálky sice vypadají jako skládanka z barevného papíru, z blízka vás uhranou svou dokonalostí. Plissé znamená kvalitní a pevná látka, variabilita zastínění a nepřeberné množství barev a vzorů, ze kterých si nejde nevybrat.

Plisé žaluzie

Plissé žaluzie jsou variabilní. Díky důmyslnému systému uchycení zastíníte jen tu část okna, kterou vám dovnitř svítí slunce… nebo kterou se vám do domu dívá zvědavá sousedka. Plissé zatáhnete zespoda, seshora, nebo ji roztáhnete vprostřed okna.

Proč musíte mít plissé žaluzie i vy

 • Skvěle sednou i do oken atypických tvarů, dáte je kamkoliv,
 • jejich látka s napařovanou hliníkovou vrstvu funguje jako tepelná clona (v létě nepustí teplo, v zimě zase chlad),
 • můžete mít také látku s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla,
 • jejich ovládání zvládne i malé dítě,
 • a díky pestré nabídce vzorů se skvěle hodí i do dětských pokojů.

Podlehněte kouzlu plissé a nechte se unášet na vlně moderny a praktičnosti.

Plissé žaluzie nemusí být jen jednobarevné. Díky vzoru se stanou moderním designovým prvkem.

Plissé žaluzie nemusí být jen jednobarevné. Díky vzoru se stanou moderním designovým prvkem.

Rolety DEN a NOC – hravá alternativa látkových žaluzií

Látkové rolety Den a Noc jsou dva produkty v jednom. Tato jedinečná kombinace rolety a horizontální žaluzie je jednoduše kouzelná a funguje naprosto skvěle. Proužky střídavě tkané jako průhledné a neprůhledné umožňují plynulou regulaci světla. V mžiku vám z prosvětlené místnosti vykouzlí místo s romantickou atmosférou a soukromím.

Světlo můžete regulovat v jakékoliv poloze látky a nemusí vám u toho asistovat žádný aretační prvek, jako je tomu například u horizontálních žaluzií. Celkově můžete vybírat z 50 barevných odstínů a vzorů. Podle potřeb interiéru si vyberete také různou šířku pruhů i provedení tkaní.

Látkové žaluzie den a noc

Látkové žaluzie den a noc v barevném provedení skvěle doplní interiér a plně nahradí i klasické záclony.

Japonské stěny – dokonalý stínící prvek pro velká okna

Japonské stěny účinně stíní interiér, ale přitom vám neupřou kontakt s okolím (při zatažení jen některého z panelů). I proto je nejčastěji instalujeme na velká francouzská okna vedoucí do zahrady nebo na terasu. Navíc působí velice elegantně, vzdušně a dokáží interiér zútulnit. Při zatažení vám ale poskytnou kýžené soukromí.

Japonské stěny jsou elegantní variantou kancelářských vertikálních žaluzií. Vkládají se do hliníkových profilů a můžete je ovládat buď ručně nebo z gauče dálkovým ovládáním.

Japonské stěny

Japonské stěny propojí interiér s exteriérem, ale zároveň účinně stíní.

Věděli jste, že japonské stěny milují také bytoví návrháři? Snadno s nimi totiž rozdělí jeden velký prostor na více obytných zón – efektivně oddělí pracovní prostor od obývacího pokoje. Využijte i vy všude tam, kde nechcete stavět příčku, ale potřebujete mít soukromí.

Římské rolety – elegance každým coulem

Jste hodně velký estét? Pak vaši pozornosti jistě neunikly římské rolety… Promítla se do nich geniální souhra materiálu a technologie. Římské rolety dokáží vytvořit stylovou atmosféru a jedinečný vzhled místnosti. Nejčastěji je instalujeme do ložnic a obývacích pokojů. Nabízejí různé možnosti zpracování – můžou být jako volány, třásně nebo elegantní lemování. Máme 15 modelů řasení, takže si jistě přijdete na své. A dokonce je můžete ovládat zespodu nebo seshora – pomocí madla na liště.

Římské rolety jdou “napasovat” nejen na normální okna, ale také na štítová, střešní a oblouková okna. Takže jestli máte svou komnatu někde ve věži, můžete i tam mít římské rolety.

Římská roleta

Díky široké škále barevných odstínů římské rolety dokonale barevně sladíte se svým interiérem.

A nakonec rada, jak udržovat látkové žaluzie a rolety v plastových oknech

Prach a větší nečistoty dostanete z látkové žaluzie lehce navlhčeným hadříkem nebo vysavačem – nezapomeňte jej však nastavit na nízký výkon. Optimálně ještě přidejte úzkou hubici, která se dostane i do záhybů vaší žaluzie.

Při vysávání japonských stěn si jednotlivé panely vespod přidržujte, abyste zabránily jejich pokroucení a polámání.

Jestliže se doma stala nějaká nehoda a vaše žaluzie jsou “špinavé jako prase”, rozhodně je nedávejte do pračky, ani neumývejte vodou. Látka by se mohla nenávratně poškodit. Zavolejte odborníky, kteří mají speciální techniku určenou pro čištění látkového stínění. A nezapomínejte, že pravidelnou údržbou prodloužíte životnost vašich žaluzií.

Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů