+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Látkové žaluzie do plastových oken

Látkové žaluzie jsou den ode dne populárnější. Může za to hledání nových trendů a vymýšlení nápaditých interiérů. Znáte plisé, žaluzie den a noc nebo japonské žaluzie? Nejsou to jen designovky do bytu, jsou také vysoce funkční. Pojďte se s námi podívat na současné trendy v látkových žaluziích do plastových oken a inspirujte se.

Co všechno umí látkové žaluzie?

 • fungují jako moderní alternativa klasických závěsů a záclon
 • šetří váš čas (který byste trávili vybíráním vhodného typu závěsů, jejich praním, žehlením, věšením apod.)
 • skvěle stíní přes den a zatemňují v noci
 • zapojí vaši fantazii díky možnosti využít hravých vzorů – třeba do dětských pokojů

Plné zatemnění oceníte v obýváku při sledování nejnovějších filmových trháků, v ložnici pro klidný spánek – ať už v noci nebo ve dne, nebo v dětském pokoji, kde konečně vyniknou fosforeskující hvězdičky nad postelí vašeho mrňouse.

Plissé je nejoblíbenější typ látkových žaluzií do plastových oken

Naprostou jedničkou jsou plissé žaluzie. Z dálky sice vypadají jako skládanka z barevného papíru, z blízka vás uhranou svou dokonalostí. Plissé znamená kvalitní a pevná látka, variabilita zastínění a nepřeberné množství barev a vzorů, ze kterých si nejde nevybrat.

Plisé žaluzie

Plissé žaluzie jsou variabilní. Díky důmyslnému systému uchycení zastíníte jen tu část okna, kterou vám dovnitř svítí slunce… nebo kterou se vám do domu dívá zvědavá sousedka. Plissé zatáhnete zespoda, seshora, nebo ji roztáhnete vprostřed okna.

Proč musíte mít plissé žaluzie i vy

 • Skvěle sednou i do oken atypických tvarů, dáte je kamkoliv,
 • jejich látka s napařovanou hliníkovou vrstvu funguje jako tepelná clona (v létě nepustí teplo, v zimě zase chlad),
 • můžete mít také látku s perleťovými nátěry s vysokým stupněm odrazu světla,
 • jejich ovládání zvládne i malé dítě,
 • a díky pestré nabídce vzorů se skvěle hodí i do dětských pokojů.

Podlehněte kouzlu plissé a nechte se unášet na vlně moderny a praktičnosti.

Plissé žaluzie nemusí být jen jednobarevné. Díky vzoru se stanou moderním designovým prvkem.

Plissé žaluzie nemusí být jen jednobarevné. Díky vzoru se stanou moderním designovým prvkem.

Rolety DEN a NOC – hravá alternativa látkových žaluzií

Látkové rolety Den a Noc jsou dva produkty v jednom. Tato jedinečná kombinace rolety a horizontální žaluzie je jednoduše kouzelná a funguje naprosto skvěle. Proužky střídavě tkané jako průhledné a neprůhledné umožňují plynulou regulaci světla. V mžiku vám z prosvětlené místnosti vykouzlí místo s romantickou atmosférou a soukromím.

Světlo můžete regulovat v jakékoliv poloze látky a nemusí vám u toho asistovat žádný aretační prvek, jako je tomu například u horizontálních žaluzií. Celkově můžete vybírat z 50 barevných odstínů a vzorů. Podle potřeb interiéru si vyberete také různou šířku pruhů i provedení tkaní.

Látkové žaluzie den a noc

Látkové žaluzie den a noc v barevném provedení skvěle doplní interiér a plně nahradí i klasické záclony.

Japonské stěny – dokonalý stínící prvek pro velká okna

Japonské stěny účinně stíní interiér, ale přitom vám neupřou kontakt s okolím (při zatažení jen některého z panelů). I proto je nejčastěji instalujeme na velká francouzská okna vedoucí do zahrady nebo na terasu. Navíc působí velice elegantně, vzdušně a dokáží interiér zútulnit. Při zatažení vám ale poskytnou kýžené soukromí.

Japonské stěny jsou elegantní variantou kancelářských vertikálních žaluzií. Vkládají se do hliníkových profilů a můžete je ovládat buď ručně nebo z gauče dálkovým ovládáním.

Japonské stěny

Japonské stěny propojí interiér s exteriérem, ale zároveň účinně stíní.

Věděli jste, že japonské stěny milují také bytoví návrháři? Snadno s nimi totiž rozdělí jeden velký prostor na více obytných zón – efektivně oddělí pracovní prostor od obývacího pokoje. Využijte i vy všude tam, kde nechcete stavět příčku, ale potřebujete mít soukromí.

Římské rolety – elegance každým coulem

Jste hodně velký estét? Pak vaši pozornosti jistě neunikly římské rolety… Promítla se do nich geniální souhra materiálu a technologie. Římské rolety dokáží vytvořit stylovou atmosféru a jedinečný vzhled místnosti. Nejčastěji je instalujeme do ložnic a obývacích pokojů. Nabízejí různé možnosti zpracování – můžou být jako volány, třásně nebo elegantní lemování. Máme 15 modelů řasení, takže si jistě přijdete na své. A dokonce je můžete ovládat zespodu nebo seshora – pomocí madla na liště.

Římské rolety jdou “napasovat” nejen na normální okna, ale také na štítová, střešní a oblouková okna. Takže jestli máte svou komnatu někde ve věži, můžete i tam mít římské rolety.

Římská roleta

Díky široké škále barevných odstínů římské rolety dokonale barevně sladíte se svým interiérem.

A nakonec rada, jak udržovat látkové žaluzie a rolety v plastových oknech

Prach a větší nečistoty dostanete z látkové žaluzie lehce navlhčeným hadříkem nebo vysavačem – nezapomeňte jej však nastavit na nízký výkon. Optimálně ještě přidejte úzkou hubici, která se dostane i do záhybů vaší žaluzie.

Při vysávání japonských stěn si jednotlivé panely vespod přidržujte, abyste zabránily jejich pokroucení a polámání.

Jestliže se doma stala nějaká nehoda a vaše žaluzie jsou “špinavé jako prase”, rozhodně je nedávejte do pračky, ani neumývejte vodou. Látka by se mohla nenávratně poškodit. Zavolejte odborníky, kteří mají speciální techniku určenou pro čištění látkového stínění. A nezapomínejte, že pravidelnou údržbou prodloužíte životnost vašich žaluzií.

Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.