+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

I dům na stromě má své mouchy… ovšem ne s námi

Jak jsme instalovali plissé sítě do domku na stromě vprostřed lesa

Říkáte si, proč by chtěl někdo v domě na stromě instalovat sítě proti hmyzu? Protože v poslední době vzrůstá obliba glampingu. Glamping šikovně spojuje staré známé kempování v přírodě s výhodami hotelů či apartmánů. Netrvalo proto dlouho a na vlastní kůži jsme se s ním setkali i my. Mimo jiné proto, že přijdeme s vhodným řešením pro opravdu každou stavbu. Dostali jsme tentokrát epesní zadání – obstarat sítě proti hmyzu do domu na stromě.

Instalované plissé sítě nijak neruší vzhled přírodního obydlí.

Instalované plissé sítě nijak neruší vzhled přírodního obydlí.

Proč jsme zvolili právě plissé síťě?

Protože dokáží splynout s přírodou. A o to u jde u lesního domku především. Můžete se v klidu (bez bzučení všudypřítomného hmyzu) kochat výhledem přímo do lesa. Konkrétně tuto plissé síť jsme osadili do dřevěného rámu, který se po natření stane plnohodnotnou součástí domu ve stromě.

Plissé sítě se vyrábějí buď se spodní vodicí lištou nebo jako bezprahové – tzv. NoBarrier, což jsme využili i v tomto lesním domě. Díky tomu má stále dům na stromě prahem nerušený vstup i elegantní ochranu proti hmyzu. 

Vysoce odolné sítě – přesně to jsme potřebovali

Vzhledem k poměrně náročnému lesnímu prostředí, zvýšené vlhkosti i nadměrnému výskytu rozličného hmyzu, jsme potřebovali zvolit opravdu odolnou variantu sítí proti hmyzu. Plissé sítě jsou díky skelným a kevlarovým vláknům vysoce odolné, takže bez problémů odolají neustálým náletům vytrvalých můr, pakomárů či sršní.

Mechanismus a vodicí lišty plisé sítí jsou v podstatě nezničitelné. Můžete síť otevírat sem a tam a tam a sem každý den po celý rok… a určitě to přestane dřív bavit vás, než by povolila vodicí lišta. Jak je to možné? Díky japonskému patentu jsou maximálně odolné i při vysoké frekvenci užívání. Za svou dlouhou životnost vděčí právě tomu, že nemají žádný napínací mechanismus.

 

Detail mechanismu plisé sítě

Detail mechanismu plisé sítě

Sítě DOPOS vydrží léta

Vyrábíme, dodáváme a montujeme všechny typy dveřních sítí proti hmyzu. Zajistěte si dokonalou ochranu vašeho bydlení před hmyzem. Ať už máte lodžii, terasu, balkon, nebo třeba dům v korunách stromů. Nabízíme vám vysoce kvalitní a spolehlivé síťové dveře, které jsou prakticky bezúdržbové a vydrží bez problémů 15 let. Při jejich výrobě používáme kvalitní hliníkové profily a pevnou síťovinu vyztuženou skelnými vlákny. Nestane se vám, že by se síťovina rozpadala nebo že by ji “prožral” drobný hmyz. Naše sítě slouží spolehlivě dlouhá léta i v hájenkách nebo lesních chatách.

Potřebujete novou síť proti hmyzu? Kontaktujte nás a my vám ji vyrobíme na míru

    (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

    Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

    Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů