+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Boční zastínění pergoly

Boční zastínění pergoly zpříjemní odpolední i večerní posezení

Rádi si posedíte po práci u šálku dobré kávy se svou rodinou či přáteli, ale odpolední nízké slunce vám brání ve vychutnání tohoto okamžiku? Pak pro vás máme jednoduché řešení – boční zastínění pergol, altánů i zimních zahrad pomocí venkovních rolet. Venkovní rolety vám přivezeme i odborně nainstalujeme. Vybrat si můžete z několika variant: 

 • Screenové rolety jsou ideální variantou bočního stínění. Jsou odolné proti větru, protože se jedná o perforovanou látku, kterou vítr částečně projde. Navíc skvěle stíní a vypadají opravdu dobře.
 • Integrované zástěny hliníkových pergol – stylové řešení pro pevné hliníkové bioklimatické pergoly.
 • Venkovní rolety jsou cenově příznivější ale musíte počítat s tím, že při silnějších poryvech větru je lepší ji vytáhnout. Protože když za nimi není okno nebo pevná stěna, nemají se o co „opřít“ a nečekaný náraz větru je může poničit.
 • Venkovní žaluzie mohou být při nárazech větrech hlučnější, nicméně oproti roletám mají výhodu, že za nimi proudí vzduch a  můžete plynule regulovat světlo

Ukázka screenových rolet na pergole - chrání proti slunci a částečně i proti větru.

Ukázka screenových rolet využitých jako boční stínění pergoly.

Screenové rolety jako boční stínění na dřevěné i hliníkové pergoly

Screenové rolety fungují perfektně, když chcete mít kontakt s okolím a nechcete se po stažení rolet cítit jako v bunkru. Tento typ stínění je složený ze skelného vlákna, PVC a polyesteru, díky čemuž je velice pevná a odolná. Uvnitř pergoly vám zajistí ochranu proti slunci, částečně proti větru i chladu. Zároveň vám ale zabezpečí přirozené světlo.

Oproti klasickým venkovním roletám mají jednu velkou výhodu – zajistí vám stín bez ztráty výhledu ven, a zároveň zamezí zvědavcům zkoumat obsah vašich talířů. Ale pozor! Jen do doby, než uvnitř rozsvítíte. Pak vy nevidíte ven, ale ostatní vidí dovnitř.

I při zatažení screenové rolety můžete stále pohodlně sledovat dění venku

Maximální šířka screenové rolety je 6 metrů, maximální výška 4 metry – zastíní tak bez problému i opravdu velkou pergolu.

Screenové rolety si zamilujete pro jejich vzhled i vlastnosti

 • Garantuje skvělé tepelně izolační vlastnosti, protože tato speciální látka je navržena tak, aby odrážela 80 – 85 % tepla. Díky tomu vytvoří uvnitř pergoly příjemné klima.
 • Látka je vždy napnutá. Ani při prudkém zahřátí v letních měsících nemění svůj tvar, je stále dokonalá.
 • Jemná perforace látky ji dělá odolnou proti větru.
 • Průhled ven skrze zataženou roletu ocení nejen rodiče, kteří budou mít své dítě stále pod dozorem.

Screenovou roletu nabízíme v několika provedeních

 • s vodicí lištou (ZIP systém) – umožní zastínění pergoly bez mezer a je více odolná proti silnému větru – DOPORUČUJEME
 • s kazetou, kdy se látka při vytažení schová do kazety – látka je dobře chráněná před nečistotami i nepříznivými vlivy počasí
 • bez kazety, kdy látka není chráněna – varianta vhodná pro umístění pod stříšku pergoly
 • s vodicími lanky – látka rolety je při stahování vedená bočními lanky (zajišťuje plynulý chod rolety i stálé napnutí látky)

Na pergoly doporučujeme zvolit variantu se ZIP systémem. Tam, kde je roleta vystavena silnějším nárazům větru, je toto řešení bezpečné. Sice je to nákladnější, ale nehrozí její poškození v důsledku působení nepříznivých povětrnostních podmínek.

ZIP systém zajistí pevnost a napnutí látky i při silném větru

Hliníkové rolety na pergoly a terasy

Klasické rolety, které se dávají na okna dobré slouží i jako boční zastínění pergoly. Roleta může vytvořit i „zeď“, která neprofoukne, kompletně vše skryje před zraky lidí a nebo taky pomůže terasu / pergolu zazimovat. Rolety se také hodí, když máte pergolu samostatně stojící třeba na zahradě a chcete tam nechat vybavení na zimu, nebo si vytvořit grilovací / kuchyňské zázemí.

Venkovní rolety pro zahradní domek

Venkovní rolety pro zahradní domek

Venkovní roleta pro zahradní domek i pergolu

Venkovní roleta pro zahradní domek i pergolu

 

 

Boční zástěny na hliníkové pergoly

Pokud jste už investovali do bioklimatické (hliníkové) pergoly, určitě chcete její krásu podtrhnout vhodným bočním zastíněním. Právě pro tyto případy existuje elegantní řešení – již při realizaci vám nabídneme doplňkové svislé clony z látky, plastu nebo skla, které instalujeme po stranách. Ochrání vás skvěle před nízkým sluníčkem i silnějším větrem. 

Bioklimatická pergola

Hliníková pergola s integrovanou boční zástěnou.

 

Inspirujte se v naší fotogalerii a vytvořte si na zahradě soukromou oázu klidu

Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů