+420 466 672 333 dopos@dopos.cz

Boční zastínění pergoly

Boční zastínění pergoly zpříjemní odpolední i večerní posezení

Rádi si posedíte po práci u šálku dobré kávy se svou rodinou či přáteli, ale odpolední nízké slunce vám brání ve vychutnání tohoto okamžiku? Pak pro vás máme jednoduché řešení – boční zastínění pergol, altánů i zimních zahrad pomocí venkovních rolet. Venkovní rolety vám přivezeme i odborně nainstalujeme. Vybrat si můžete z několika variant:

 • Screenové rolety jsou ideální variantou bočního stínění. Jsou odolné proti větru, protože se jedná o perforovanou látku, kterou vítr částečně projde. Navíc skvěle stíní a vypadají opravdu dobře.
 • Integrované zástěny hliníkových pergol – stylové řešení pro pevné hliníkové bioklimatické pergoly.
 • Klasické venkovní rolety do pergoly jsou cenově příznivější ale musíte počítat s tím, že při silnějších poryvech větru je lepší ji vytáhnout. Protože když za nimi není okno nebo pevná stěna, nemají se o co „opřít“ a nečekaný náraz větru je může poničit.
 • Venkovní žaluzie mohou být při nárazech větrech hlučnější, nicméně oproti roletám mají výhodu, že za nimi proudí vzduch a  můžete plynule regulovat světlo.

Ukázka screenových rolet na pergole - chrání proti slunci a částečně i proti větru.

Ukázka screenových rolet využitých jako boční stínění pergoly.

Screenové rolety jako boční stínění na dřevěné i hliníkové pergoly

Screenové rolety fungují perfektně, když chcete mít kontakt s okolím a nechcete se po stažení rolet cítit jako v bunkru. Tento typ stínění je složený ze skelného vlákna, PVC a polyesteru, díky čemuž je velice pevná a odolná. Uvnitř pergoly vám zajistí ochranu proti slunci, částečně proti větru i chladu. Zároveň vám ale zabezpečí přirozené světlo.

Oproti klasickým venkovním roletám mají jednu velkou výhodu – zajistí vám stín bez ztráty výhledu ven, a zároveň zamezí zvědavcům zkoumat obsah vašich talířů. Ale pozor! Jen do doby, než uvnitř rozsvítíte. Pak vy nevidíte ven, ale ostatní vidí dovnitř.

I při zatažení screenové rolety můžete stále pohodlně sledovat dění venku

Maximální šířka screenové rolety je 6 metrů, maximální výška 4 metry – zastíní tak bez problému i opravdu velkou pergolu.

Screenové rolety si zamilujete pro jejich vzhled i vlastnosti

 • Garantuje skvělé tepelně izolační vlastnosti, protože tato speciální látka je navržena tak, aby odrážela 80 – 85 % tepla. Díky tomu vytvoří uvnitř pergoly příjemné klima.
 • Látka je vždy napnutá. Ani při prudkém zahřátí v letních měsících nemění svůj tvar, je stále dokonalá.
 • Jemná perforace látky ji dělá odolnou proti větru.
 • Průhled ven skrze zataženou roletu ocení nejen rodiče, kteří budou mít své dítě stále pod dozorem.

Screenovou roletu nabízíme v několika provedeních

 • s vodicí lištou (ZIP systém) – umožní zastínění pergoly bez mezer a je více odolná proti silnému větru – DOPORUČUJEME
 • s kazetou, kdy se látka při vytažení schová do kazety – látka je dobře chráněná před nečistotami i nepříznivými vlivy počasí
 • bez kazety, kdy látka není chráněna – varianta vhodná pro umístění pod stříšku pergoly
 • s vodicími lanky – látka rolety je při stahování vedená bočními lanky (zajišťuje plynulý chod rolety i stálé napnutí látky)

Na pergoly doporučujeme zvolit variantu se ZIP systémem. Tam, kde je roleta vystavena silnějším nárazům větru, je toto řešení bezpečné. Sice je to nákladnější, ale nehrozí její poškození v důsledku působení nepříznivých povětrnostních podmínek.

ZIP systém zajistí pevnost a napnutí látky i při silném větru

Hliníkové rolety na pergoly a terasy

Klasické rolety, které se dávají na okna dobré slouží i jako boční zastínění pergoly. Roleta může vytvořit i „zeď“, která neprofoukne, kompletně vše skryje před zraky lidí a nebo taky pomůže terasu / pergolu zazimovat. Rolety se také hodí, když máte pergolu samostatně stojící třeba na zahradě a chcete tam nechat vybavení na zimu, nebo si vytvořit grilovací / kuchyňské zázemí.

Venkovní rolety pro zahradní domek

Venkovní rolety pro zahradní domek

Venkovní roleta pro zahradní domek i pergolu

Venkovní roleta pro zahradní domek i pergolu

 

 

Boční zástěny na hliníkové pergoly

Pokud jste už investovali do bioklimatické (hliníkové) pergoly, určitě chcete její krásu podtrhnout vhodným bočním zastíněním. Právě pro tyto případy existuje elegantní řešení – již při realizaci vám nabídneme doplňkové svislé clony z látky, plastu nebo skla, které instalujeme po stranách. Ochrání vás skvěle před nízkým sluníčkem i silnějším větrem. 

Bioklimatická pergola

Hliníková pergola s integrovanou boční zástěnou.

 

TIP: Zastínění shora

Pokud chcete stávající pergolu zastínit i ze shora, doporučujeme baldachýny – jsou to prakticky pergoly se zatahovací střechou, které i dobře odolávají dešti. Jejich hlavní výhoda: nestíní vám okna, když nechcete.  Střechu můžete stáhnout a pustit sluníčko do oken.

Inspirujte se v naší fotogalerii a vytvořte si na zahradě soukromou oázu klidu

Zadejte nám nezávaznou poptávku

  (můžete připojit více souborů najednou, max. 10 Mb)

  Tučně zvýrazněné položky jsou povinné.

  Vaše údaje nikomu nepředáváme. Ochrana osobních údajů

  Pevné spojení rámu

  Zasklívací lišty jsou pevně spojené pomocí systému Hoffmanovy rybiny. Robustní spojky zaručují stabilní konstrukci rámu, která dlouhodobě dobře drží tvar. Díky tomu je výrobek odolnější a nevznikají na něm pohledové vady.

   

   

   

  Dřevěná okna Oknotherm jsou vyrobena dílcovou metodou

  Dřevěná okna a dveře jsou vyrobené speciální dílcovou metodou

  Rámy vyrobené dílcovou metodou

  Dřevěné rámy oken a dveří se vyrábí náročnou dílcovou metodou, díky které mají vynikající kvalitu a životnost. Každý díl rámu i křídel se hloubkově ošetřuje proti dřevokazným houbám a hnilobě – dřevo tak vydrží dlouho krásné.

  1) Díly prochází hloubkovou impregnací. Máčíme je v biocidním roztoku, který zaručí, že dřevo nezmodrá ani ho nenapadnou houby nebo hniloba.

  2) Zkompletované rámy máčíme v barevném roztoku, který jim dodá příjemný vzhled.

  3) Finální povrchovou úpravu zajišťuje silná vrstva kvalitní lazury.

  Bezbariérové provedení

  Naše dveře a HS portály mají ultra nízký práh, který instalujeme do jedné roviny s podlahou.

  Díky tomu přirozeně propojíme interiér s terasou – a průchod dveřmi je pohodlný a plynulý.

  Lícování rámu a křídla hliníkového okna Oknotherm

  Ukázka lícování u profilu Heroal W 77

  Hliníková okna Oknotherm lícování

  Lícování oken v detailu

  Vnější plocha rámu a křídlo jsou lícované

  Naše hliníková okna a dveře jsou promyšlené do posledního detailu. Rám a křídlo okna vytvářejí rovinu, která zvenčí působí velmi moderním a estetickým dojmem.

   

  Hliníková okna Oknotherm - velkoformátová

  Velkoformátová okna dodají budově svěží a vzdušný vzhled

  Velkoformátová skla

  Hliníková okna a dveře vám rádi dodáme v rozměru až 2,5 x 3,5 m. Velká skleněná plocha dodá vaší stavbě elegantní a moderní vzhled.

  Maximální velikost zasklené plochy závisí také použitém profilu – každý má jinou nosnost. Hliníkové profily unesou sklo až do hmotnosti 500 kg,

  hliníkové profily LOP (lehkého obvodového pláště) až 1000 kg.

   

  Okna Oknotherm během zimy

  Okna Oknotherm výborně izolují i v tuhých mrazech

  Kvalitní podkladový profil

  Hliníková a plastová okna i dveře dodáváme s vysoce izolačním podkladním profilem z purenitu. Jde o moderní materiál na bázi PUR pěny, který skvěle brání úniku tepla.

  Podkladní profil z purenitu (o tloušťce 50 mm) dosahuje součinitele prostupu tepla Up = 1,45 W/m2 K, v kombinaci s extrudovaným polystyrénem dokonce Up = 0,81 W/m2 K

   

   

  Technicky sražená hrana

  Sklo oken a dveří speciálně obrábíme tak, aby bylo odolnější a snáze se s ním manipulovalo.

  Hrany izolačního skla nejsou řezané, ale technicky sražené. Díky této úpravě na nich nevznikají podlomy a ostrá místa – okna a dveře tak lépe vzdorují tepelnému lomu.

   

   

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A mají silnější stěny

  Plastové profily třídy A nepustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily třídy A nevpustí dovnitř hluk ani chlad

  Plastové profily nejvyšší třídy A

  Plastová okna a dveře z naší nabídky mají vysoce kvalitními profily třídy A, které splňují kritéria normy ČSN EN 12608. Silnostěnné profily třídy A dodáváme s garantovanou tloušťkou stěn 3 mm, což jim propůjčuje vynikající izolační vlastnosti. Propouštějí například o 4 dB méně hluku než profily třídy B.

  Navíc jsou také pevnější – profily třídy A mají o 20 % vyšší nosnost a pevnost rohů než profily třídy B. Dosahují také o 12 % nižšího průhybu a kroucení.

   

  Hliníkové opláštění

  Hliníkové opláštění zajistí plastovým oknům Oknotherm vyšší odolnost vůči povětrnostním vlivům. Chrání plastové rámy před negativními účinky slunečního svitu a vysokých teplot, takže jsou odolnější vůči deformacím. Slouží také jako kovový štít proti kroupám či námraze, které by mohly poškodit povrch rámu.

  Hliníkové profily vám navíc dodáme v kterémkoliv odstínu ze vzorníku RAL barev, takže okno dokonale sladíte se zbytkem stavby. Prášková barva se speciální technikou nanáší na povrch hliníkového pláště a dále ošetřuje, aby zůstala dlouho krásná.

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Trojité těsnění zaručí vysoký stupeň ochrany

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci plastových oken

  Kvalitní těsnění zlepšuje izolaci oken

  Trojité těsnění

  Vybraná plastová okna Oknotherm mají celkem 3 účinná těsnění:

  > 2 dorazová těsnění, která izolují prostor mezi rámem a křídlem okna (čísla 1, 3 na schématu)

  > 1 středové těsnění (č. 2 na schématu), které dělí prostor mezi rámem a křídlem na 2 části

  Středové těsnění vytváří efektivní bariéru vůči hluku i úniku tepla. Okna se středovým těsněním proto mají lepší hodnoty prostupu tepla a zvukové izolace než okna vybavená pouze klasickým dorazovým těsněním.

   

   

  Technicky sražená hrana odstraňuje podlomy a ostré rohy hran, kde je sklo necitlivější na vznik tepelného lomu. Technicky sražená hrana zlepšuje mechanické vlastnosti skla oproti standardně řezanému sklu a zvyšuje bezpečnost při manipulaci se sklem. Jedná se o nadstandartní opracování hrany skla, kterou dodáváme zdarma z výše uvedených důvodů.